صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب “سیاست های رفتاری برای ارتقای سلامت و پیشگیری ازبیماری” منتشر شد

کتاب “سیاست های رفتاری برای ارتقای سلامت و  پیشگیری ازبیماری” توسط دکتر محتشم غفاری استاد دانشکده بهداشت و ایمنی و همکاران ترجمه و منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این کتاب در شش فصل توسط بنجامین اورت و کاترین لوئر تالیف شده و توسط دکتر محتشم غفاری استاد گروه بهداشت عمومی دانشکده بهداشت و ایمنی، کیومرث عیسی پره، ندا ستایش نیا، مهدی لایقی اصل، مرضیه تولیده، راحله اکبری ترجمه شده است.

 

در کتاب عنوان شده به موضوعات و مباحث جالب و جذابی در حیطه سیاست گذاری برمی خوریم که پیوند بین سیاست های رفتاری با ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری ها از آن جمله است. عوامل سیاسی و سیاست گذاری سالم می تواند یک جامعه را به سوی بهبود وضعیت سلامت سوق دهد و سیاست ها و قوانینی که سلامت محور نباشند می توانند سلامت یک جامعه را به خطر اندازد.

 

این کتاب مشتمل بر شش فصل است که  از عناوین فصول ششگانه آن می توان به درک چالش های سیاست گذاری سلامت عمومی، مفروضات بنیادی در سیاست گذاری ارتقای سلامت، رویکردها و ابزارهای ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری ها، جوامع سالم: رویکردهای رفتاری در سیاست های سلامت عمومی، سیاست گذاران چه کسانی هستند و علایق و منافع آنها چیست، به سوی شهروندی سلامت آگاه از نظر رفتاری اشاره کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7700 س.ع

 


٠٨:٣٤ - شنبه ٨ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٩٤٧٥    /    تعداد نمایش : ٥٥٩