صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نگارش یک فصل از کتاب "مراقبت تسکینی در بیماران مبتلا به سرطان مزمن در جامعه" به قلم اعضای هیئت علمی دانشگاه

کتاب "مراقبت تسکینی در بیماران مبتلا به سرطان مزمن در جامعه" که یک فصل از آن به قلم اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نگارش درآمده است، توسط انتشارات اشپرینگر منتشر شد.

دکتر مریم رسولی، سرپرست نویسندگان فصل "نقش پرستار برای ایجاد تیم بین رشته ای مراقبت تسکینی در جامعه" کتاب "مراقبت تسکینی در بیماران مبتلا به سرطان مزمن در جامعه"، در گفت وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با تاکید بر اهمیت ارایه مراقبت تسکینی برای بیماران مبتلا به سرطان، گفت: مراقبت تسکینی یکی از الزامات مدیریت سرطان است؛ به ویژه، در کشورهایی که آمار ابتلا به این بیماری بالا بوده و بیماری زمانی تشخیص داده می شود که اقدامات درمانی کمترین تاثیر را دارد. بر این اساس، اگرچه مدل های مختلفی برای ارایه این مراقبت ها در کلینیک ها و بیمارستان ها وجود دارد، انتقال مراقبت از مراکز درمانی به عرصه های جامعه به ویژه مراکز سطح یک و منازل از اهم توصیه های سازمان بهداشت جهانی است. 
 
 
وی در خصوص محتوای کتاب ادامه داد: این مجموعه که در قالب 39 فصل تدوین شده، به بررسی وضعیت کشورهای مختلف از نظر ارایه مراقبت تسکینی در جامعه می پردازد که نویسندگان صاحب نام و محققان برجسته ای از پنج قاره جهان در نگارش آن سهیم بوده اند. با توجه به نقش برجسته پرستار در تیم ارایه مراقبت تسکینی، در فصل مربوط به وضعیت ارایه مراقبت تسکینی در بیماران مبتلا به سرطان در کشور و نقش پرستاران اشاره شده است.  
 
وی ضمن تشکر از مشارکت دکتر لیلا خانعلی مجن و دکتر اعظم شیرین آبادی فراهانی، اعضای هیئت علمی این دانشگاه و دکتر سمیرا بیرانوند از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، عنوان کرد: دیدگاه های منعکس شده در این فصل، حاصل تجربیات تیم در ارایه مراقبت تسکینی به بیماران مبتلا به سرطان در مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه و حمایت های پروفسور محمداسماعیل اکبری رئیس این مرکز بوده که نویسندگان در این فصل، مراتب قدردانی خویش نسبت به ایشان را ابراز کرده اند.
 
همچنین در این کتاب، به 18 مقاله از مقالات نویسندگان این فصل، استناد شده است.
 
انتهای پیام/
کد خبرنگار: 7702 ی.ق
 


١٢:٥٣ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩    /    عدد : ٩٩٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٦٣٣