صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نیاز افراد جامعه به فعالیت های معنوی در اپیدمی کرونا افزایش یافته است

اولین نشست مجازی ائمه جماعات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت:  در شرایط بحرانی جهان مانند بروز همه‌گیری بیماری منحوس کرونا، افراد جامعه به دلیل ابتلا به اضطراب و افسردگی و سایر مشکلات روحی، بیش از سایر اوقات به فعالیت‌های معنوی و ارتباط با خداوند متعال نیازمند هستند.

 

وی با اشاره به برنامه‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به خلاصه‌ای از جلسه هماهنگی پویش #در_بهشت افزود:  باید با اهتمام و تلاش بیشتری برای پاسخگویی به این نیازهای روحی مخاطبان به‌خصوص قشر فرهیخته دانشگاهی اقدام کنیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده خاطرنشان کرد: فعالیت‌های مراکز نهاد اعم از دانشکده‌ها، خوابگاه‌ها و بیمارستان‌ها به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که برنامه‌های اختصاصی خود را برای ماه رمضان در قالب پویش #در_بهشتبا صفحه مجازی "هوای بهشتی " برگزار می کند.

 

به گفته وی  شرکت‌کنندگان در پویش ملی #در_بهشت باید به آدرسdarbehesht.ecnahad.ir مراجعه کرده و در آن ثبت‌نام کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در پایان ضمن تقدیر از فعالیت‌های ائمه جماعات نهاد تاکید کرد: ائمه جماعات ضمن اطلاع ‌رسانی این پویش در بین دانشجویان و دانشگاهیان با حضور فکری و محتوایی در این پویش شرکت کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین شریعت پناه مدیر فرهنگی نهاد دانشگاه نیز در  این جلسه ضمن معرفی برنامه‌های ماه مبارک رمضان در صفحه هوای بهشتی، عمده فعالیت این صفحه را تعظیم شعائر مذهبی دانست.

 

وی از مهمترین فعالیت های نهاد در ماه مبارک رمضان در فضای مجازی به برگزاری محفل انس با قرآن، بیان احکام، مناجات خوانی، مشاوره ازدواج، مسابقه کتاب‌خوانی، هیئت مجازی شب‌های قدر به‌صورت زنده و مسابقه کتاب‌خوانی در مراکز با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن نوشته مقام معظم رهبری اشاره کرد که بخش عمده این فعالیت‌ها هم ‌اکنون در فضای مجازی در حال برگزاری است.

 

 اولین نشست مجازی ائمه جماعات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با حضور حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت الاسلام والسملین سید جعفری معاون نهاد و جمعی از ائمه جماعات بیمارستان‌ها، دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها برگزار شد.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


٠٨:٢٥ - چهارشنبه ١ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٣٧٨٩    /    تعداد نمایش : ١٣١