صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

شرایط بحرانی در تهران حاکم است/تاکید دکتر زالی بر استمرار تعطیلی تهران

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن پیشنهاد استمرار تعطیلی در تهران گفت: باتوجه به عدم تغییر کاهشی چشمگیر در شاخصهای بیماری، کماکان شرایط بحرانی در تهران حاکم است.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در گفت‌وگو گوی زنده خبری امشب از بستری ۸۵۲۶بیمار  کرونایی در بیمارستانهای استان تهران خبر داد .

 

وی با بیان این که  تهران کماکان شاهد افزایش شاخص های بستری، مراجعان سرپایی ، بستری در بخش‌های ویژه و مرگ ناشی از کرونا است گفت: هم اکنون ۸۵۲۶بیمار  کرونایی در بیمارستانهای تهران بستری هستند. ۱۹۷۰نفر این بیماران  در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار دارند که حدود ۳۵درصد آنان به دستگاههای تهویه مکانیکی وصل هستند.

 

به گفته دکتر زالی تعداد مراجعان جدید بستری تهرانی در 24 ساعت گذشته ۱۹۹۰بیمار بوده است که ۲۰۲نفر آنان مستقیما در بخش ویژه بستری شدند و 16000 نفر نیز به بخش های سرپایی مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کردند. همچنین  ۱۱۷۰بیمار نیز در این بازه زمانی از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به فاصله زیاد بین میزان ترخیص و بستری بیماران جدید در تهران گفت: در آبان ماه ۹۹که تهران شرایط تلخ کرونایی را تجربه می کرد بین میزان ترخیص و بستری جدید ۱۶درصد فاصله وجود داشت.

 

به گفته وی امروز این رقم به ۳۸درصد رسیده است که این فاصله آماری علاوه بر این که ظرفیت تختهای بیمارستانی را تحت شعاع قرار می دهد نشانه وخامت حال بیماران نیز است.

 

دکتر زالی با توجه به مطالعات صورت گرفته یادآور شد که هفته آتی  نیز شرایط  رو به بدتر شدن می رود و به همین دلیل لازم است محدودیتها همچنان  ادامه یابد .

 

وی باتوجه به این که تغییر چشمگیری بصورت کاهش یا افول نسبی در شاخصهای آماری بیماری به ویژه در مراجعان سرپایی در تهران نداشته ایم گفت: کماکان شرایط بحرانی در تهران حاکم خواهد بود و پیشنهاد ما استمرار تعطیلی براساس مصوبات است.

 

دکتر زالی در بخش دیگری از سخنان خود استمرار محدودیتها را نیازمند همکاری مردم و صاحبان مشاغل دانست. وی با اشاره به مشکلات اقتصادی صاحبان مشاغل و کسب و کارها در روزهای اخیر که در کنار کاهش درآمدها یک تکانه جدی اقتصادی را تجربه می کنند تهیه یک بسته جامع شفاف حمایتی برای این عزیزان را در این روزهای سخت ضروری برشمرد.

انتهای پیام /

 

کد خبرنگار ۷۷۰۰س.ع


٢٠:٤٥ - چهارشنبه ١ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٣٨١٠    /    تعداد نمایش : ٣٥٣