صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نقش پرستاران در حوادث تاریخی قابل ستایش است


معاون درمان دانشگاه نقش کادر پرستاری را به عنوان کارکنان خط مقدم نظام سلامت در طول حوادث تاریخی نظیر جنگ تحمیلی و مقابله با پاندمی های جهانی بی بدیل و قابل ستایش ذکر کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان، دکتر سید هادی میرهاشمی معاون درمان دانشگاه در پیامی  فرا رسیدن 22اردیبهشت ماه( 12 می ) مصادف با روز جهانی پرستاری را به جامعه پرستاری کشور به ویژه همکاران تلاشگر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تبریک گفت.

 

متن پیام معاون درمان به شرح ذیل است:

کادر پرستاری بعنوان کارکنان خط مقدم حوزه بهداشت و درمان توانسته اند در طول حوادث تلخ و شیرین تاریخ همچون مقابله با پاندمی های جهانی و حضور در خط مقدم جبهه های جنگ،نقش مثال زدنی و قابل ستایش خود را به بهترین نحو به اثبات برسانند.

پرستارانی که تلاشگری و سخت کوشی آنها در فرهنگ ملی کشور ما، با اسوه صبر و استقامت بانوی گرانقدر حضرت زینب (س) توصیف و شناخته می شود  و شیوع جهانی ویروس کرونا و تلاش شبانه روزی پرستاران در کنترل و درمان آن، تنها بخش کوچکی از نقش ایشان در نجات جان انسان ها و کاهش درد و رنج بیماران است.

نامگذاری این روز توسط سازمان بهداشت جهانی در تقویم جهانی یقینا به پاس زحمات و تلاش های کادر پرستاری در سراسر دنیا برای ارتقای سلامت مردم است، و این کهمردم جهان قدردان زحمات ایشان باشند.

اینجانب با تبریک روز جهانی پرستار به همکاران سختکوش کادر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و کلیه کادر پرستاری فعال در این جهان پهناور، جا دارد صمیمانه از تلاش های مستمر شما عزیزان در راستای رفع درد و رنج بیماران و مددجویان در این روزهای سخت مبارزه با ویروس کووید 19 تشکر و سپاسگزاری نمایم.

ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای این عزیزان، امیدوارم ما و همه آحاد جامعه قدر شناس این همت و تلاش و زحمات شبانه روزی این عزیزان باشیم.

 

دکتر سیدهادی میرهاشمی

معاون درمان دانشگاه

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٠:٢٢ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٤١٣    /    تعداد نمایش : ١٠٧