صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خطر اوج گیری مجدد کرونا در پی عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در تعطیلات پیش رو

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به روند کاهش ابتلا به بیماری کرونا، استان تهران را یکی از استان هایی اعلام کرد که شیب نزولی آمار در پیک چهارم را با سرعت ملایم تری نسبت به سایر استان ها در کشور تجربه می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده با بخش خبری، روند بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های تهران را نزولی اعلام کرد و گفت: در 24 ساعت گذشته هزار و 200 بیمار بستری شدند که 182 بیمار نیاز به مراقبت های ویژه داشتند. به طور کلی هفت هزار و 350 بیمار در مراکز درمانی بستری پایتخت بستری هستند که از این تعداد هزار و 900 در بخش مراقب ویژه خدمات درمانی دریافت می کنند. البته بسیاری از مراجعین تحت درمان سرپایی یا رمدسیویرتراپی قرار می گیرند.
 
 
وی از ترخیص هزار و 100 بیمار خبر داد و افزود: مجموعه مراجعین سرپایی نیز با کاهش روبه رو بوده است، به طوریکه در 24 ساعت گذشته 11 هزار و 700 نفر با علائم بیماری به بخش های بهداشت و درمان استان تهران مراجعه کرده اند. اما کماکان به علت بستری بودن بیش از هفت هزار بیمار کرونایی، فشار کار بر سیستم بهداشت و درمان بالاست.
 
 
به گفته دکتر زالی، در مجموع 7 استان در کشور با آهنگ ملایم تری از سایر استان ها سیرنزولی پیک چهارم را تجربه می کنند که استان تهران یکی از همین استان هاست.
 
 
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به میزان مراجعین سرپایی در روز گذشته، شرایط حاکم در تهران را ناپایدار دانست و ادامه داد: ممکن است با هرگونه تغییر در رفتار مردم شاهد بروز خیزهای جدید بیماری باشیم، به ویژه در شرایطی که تعطیلات عید فطر را نیز پیش رو داریم ممکن است سفرهای بین شهری، ازدحام و گردهمایی های خانوادگی در تشدید این وضعیت موثر باشد.
 
 
دکتر زالی ضمن درخواست از مردم برای رعایت پروتکل ها و توصیه های بهداشتی، اظهار کرد: تغییر رنگ استان تهران از نارنجی به زرد در هفته آینده با توجه به شاخص های فعلی، بعید است که البته نتیجه نهایی از بررسی وضعیت استان ها توسط ستاد ملی اعلام خواهد شد.
 
 
انتهای پیام/
کد خبرنگار: 7702 ی.ق
 


١٩:٤٥ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٤٣٥    /    تعداد نمایش : ١٢٢