صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی مراکز تجمیعی؛ راهبردي موثر در تسهیل واکسیناسیون و رفاه حال شهروندان

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران هدف از راه اندازی مراکز تجمیعی را تسهیل واکسیناسیون و رفاه حال  شهروندان و تفکیک خدمات واکسیناسیون کرونا از مراکز بهداشتی ذکر کرد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در گفت و گوی زنده  خبری  شامگاه دوشنبه ۲۷اردیبهشت ماه همچنان شرایط تهران را با توجه به بستری ۱۲۵۲بیمار جدید در شبانه روز گذشته شکننده خواند.

 

دکتر زالی هدف از راه اندازی مراکز تجمیعی را تسهیل واکسیناسیون و رفاه حال  شهروندان و تفکیک خدمات واکسیناسیون کرونا از مراکز بهداشتی ذکر کرد.

 

وی با اشاره به منفک شدن مراکز بهداشتی از  مراکز  واکسیناسیون گفت:  با توجه به محدود بودن  فضای اکثر مراکز بهداشتی رعایت  فاصله گذاری اجتماعی در این مراکز دشوار است .  از سوی دیگر در این مراکز خدماتی غیر کرونایی نظیر مراقبت از  سالمندان ، مادران باردار، غربالگری نوزادان و واکسیناسیون کودکان ارایه می شود.

 

دکتر زالی  در ادامه از راه اندازی مراکز تجمیعی در مناطق مختلف تهران توسط سه دانشگاه علوم پزشکی پایتخت با همکاری سازمانها و نهادهای مختلف تا پایان هفته خبر داد و گفت: به تدریج در تهران واکسیناسیون را از مراکز بهداشت به مراکز تجمیعی شیفت خواهیم داد.

 

دکتر زالی خاطرنشان کرد: تاکنون چندین مرکز تجمیعی در تهران راه اندازی کردیم و فردا نیز چند مرکز جدید دیگر اضافه خواهد شد.

 

 وی افزود: مراکز تجمیعی مراکز نسبتا دایمی واکسیناسیون کرونا خواهند بود و تلاش ما این است که در فضاهای بزرگ‌تر و با امکان تهویه مناسب و رعایت فاصله گذاری میزبان شهروندان تهرانی باشیم.

 

به گفته دکتر زالی تقریبا تاکنون بیش از ۷۰ًدرصد از واکسنهای تحویل شده به تهران توزیع شده است و هم اکنون گروه‌های سنی ۷۵تا ۸۰سال در تهران واکسینه می‌شوند  که جمعیتی حدود ۱۸۲هزار نفر را تشکیل می دهند.

 

وی  با اشاره به این که واکسیناسیون گروه‌های سنی مختلف به نوبت انجام می‌شود از شهروندان تهرانی خواست برای جلوگیری از ازدحام صرفا در بازه زمانی که اعلام می‌شود برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

 

وی تاکید کرد: افردی که در بازه زمانی اعلام شده به هر دلیلی موفق به مراجعه  نشدند نگران نباشند و با مراجعه به مراکز واکسیناسیون می تواند واکسن دریافت کنند.

 انتهای پیام

کد خبرنگار : ۷۷۰۰س.ع


١٩:٥٣ - دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٥٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٨