صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

واکسیناسیون پرستاران فعال غیربیمارستانی سرعت گرفت

 
رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به اهمیت شناسایی و واکسیناسیون پرستاران فعال غیر بیمارستانی در برابر کووید ۱۹ گفت: در تهران این رقم به عدد بیش از پنج هزار و در کل کشور بالغ بر ۳۰ هزار نفر در این‌حوزه فعالیت می کنند.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، واکسیناسیون پرستاران فعال غیر بیمارستانی علیه کرونا در باغ موزه دفاع مقدس انجام شد.
 
 
دکتر محمدمیرزابیگی رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور درباره اجرای طرح واکسیناسیون جامعه پرستاری توضیح داد: جامعه پرستاری کشور به بخش های مختلفی تقسیم‌می شود، بخشی از نیروهای پرستاری در بیمارستان‌های دولتی، خصوصی ‌‌نیروهای مسلح خدمت ارایه می دهند که خوشبختانه روند واکسیناسیون این‌افراد به نحو مطلوبی در‌کشور‌ اجرایی شده است.
 
وی با اشاره به گروه‌های هدف واکسیناسیون جامعه پرستاری توضیح داد: گروهی از پرستاران در بخش هایی نظیر مراقبت از بیمار درمنزل و فعالیت در دفاتر کارپرستاری خدمت ارایه می دهند و  بخش دیگری نیز بازنشستگان حرفه ی پرستاری هستند که با سیستم های بیمارستانی قطع ارتباط کرده اما کماکان به فعالیت خود ادامه می دهند.
 
دکتر میرزابیگی ضمن قدردانی از پرستارانی که در دوران کرونا بدون هیچ چشم داشتی، شبانه روز تلاش کردند تا زنجیره بیماری کرونا کاهش یابد گفت: پرستاران تا زمانیکه توانایی خدمت به مردم را داشته باشند به عنوان کانونی معتبر برای ارتقا سلامت از سوی جامعه محسوب می شوند .
 
وی با اشاره به این موضوع که غفلت از  واکسیناسیون فعالان غیررسمی و یا رسمی کادر پرستاری و یا تکمیل کننده این حوزه می تواند خسارات جبران ناپذیری به سیستم بهداشت و درمان وارد کند خاطرنشان کرد: اگر چنانچه فعالان مستقیم و یا غیرمستقیم حوزه پرستاری به موقع واکسینه نشوند و در مقابل ویروس کرونا ایمن نباشند ممکن است این مهم خطرات جدی تری بدنبال داشته باشد.
 
رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور از تلاش های سازمان نظام پرستاری مبنی بر شناسایی پرستاران فعال غیر بیمارستانی خبر داد ‌وگفت: در تهران این رقم به عدد بیش از پنج هزار و در کل کشور بالغ بر ۳۰ هزار نفر در این‌حوزه فعالیت می کنند.
 
وی توضیح داد: روند واکسیناسیون پرستاران فعال غیربیمارستانی آغاز شده و این طرح با تلاش های دانشگاه‌های علوم پزشکی در سریع ترین زمان در حال اجراست. 
 
دکتر محمدمیرزابیگی از واکسینه شدن بیش از دوهزارو سیصد پرستار فعال غیر بیمارستانی در دو روز گذشته در تهران خبر داد و تاکید کرد: پیش بینی می کنیم روند واکسیناسیون مرحله اول پرستاران تهرانی تا دو روز آینده تکمیل شود.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،۲۸ اردیبهشت ماه دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران‌  و جمعی از مسوولان از روند واکسیناسیون کووید ۱۹  پرستاران فعال غیربیمارستانی بازدید کردند.
 
انتهای پیام/
 
کدخبرنگار: ۷۷۰۱س.ق


١٧:٣١ - سه شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٦١١    /    تعداد نمایش : ١١٤