صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین جلسه هیات امنا در سال 1400

در اولین جلسه هیئت امنا در سال 1400 که با حضور رییس دانشگاه، اعضاء و جمعی از مسئولان برگزار شد، موضوعات متعددی مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دکتر علیرضا زالی درجلسه هیئت امنای دانشگاه که امروز 23 خردادماه برگزار شد، با اشاره به این که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان یکی از پیشروترین مراکز، اصلاح فرایندهای پرداختی و مصوبات را با جدیت دنبال می کند اظهار کرد: مصوبات جلسات هیئت امنا در ارتقا، تعالی و رفع مطالبات کارکنان هیئت علمی و غیر هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اثرگذار است.

 

 

رییس دانشگاه در این جلسه با اشاره به اقدامات معاونت های مختلف دانشگاه، کسب رتبه های برتر کشور در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و رشد قابل توجه در آزمون های بورد تخصصی نسبت به معدل کشوری را از جمله دستاوردهای حوزه آموزش دانشگاه دانست.

 

دریافت نشان های برتر و هفت دیپلم افتخار توسط دانشجویان دانشگاه در دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان، رشد قابل توجه در زمینه تولید محتوای آموزش مجازی، افتتاح مرکز آزمون الکترونیک و اصلاح هرم اعضای هیئت علمی و بهبود نسبت استاد به دانشجو از دیگر مواردی بود که دکتر زالی به آن اشاره کرد.

 

وی از برنامه ریزی برای راه اندازی 17 رشته مقطع مختلف تحصیلی با تاکید بر رشته های بین رشته ای دردانشگاه خبر داد.

 

دکتر زالی در بخش دیگری با اشاره به کسب رتبه های برتر پژوهشی توسط دانشگاه عنوان کرد: کسب رتبه دوم در حوزه پژوهش و رتبه اول فناوری در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور از افتخارات پژوهشی دانشگاه است.

 

رییس دانشگاه، رتبه سوم کشوری و رتبه 580 جهانی در رتبه بندی دانشگاه درنظام وبومتریکس، قرارگیری در بین 800 دانشگاه برتر جهان در نظام رتبه بندی شانگهای، رتبه دوم دانشگاه در بین 800 دانشگاه برتردنیا در نظام رتبه بندی تایمز و ارتقا رتبه  دانشگاه از 572 به 526 جهان در نظام رتبه بندی لایدن از جمله دستاوردهای پژوهشی دانشگاه دانست.

 

 

وی ارتقای ظرفیت اتاق تمیز، طراحی و راه اندازی مجموعه بیوبانک، استقرار چهار شتاب دهنده و راه اندازی دوره فلوشیپ آموزش، پژوهش و فناوری با رویکرد توانمند سازی در دانشگاه را بخش دیگری  از اقدامات ارزشمند معاونت پژوهشی عنوان کرد.

 

توسعه همکاری های بین دانشگاهی ملی و بین المللی بخش دیگری از سخنان دکتر زالی را به خود اختصاص داد.

 

 امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاههای بین المللی و توسعه زیرساخت های مورد نیاز برای جذب دانشجویان خارجی بخشی از عملکرد معاونت بین الملل بود که رییس دانشگاه به آن اشاره کرد.

 

وی در ادامه گزارشی درباره تامین تجهیزات پزشکی در حوزه درمان ارایه داد و گفت: افزایش تعداد رادیولوژی دیجیتال از چهار به 22 دستگاه، افزایش بیش از 120 تخت اورژانسی، استقرار 20 دستگاه اکسیژن ساز و نصب پنج تانک اکسیژن مایع و تحویل بیش از 25 دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی با هدف ارتقا خدمات درمانی درمراکز تحت پوشش دانشگاه انجام شده است.

 

کاهش شاخص میزان مرگ نوزادان، کودکان و افزایش پوشش غربالگری نوزادان به میزان 97 درصد و رسیدن به حد مطلوب شاخص نمونه گیری مناسب غربالگری نوزادان، اجرای طرح هرخانه یک پایگاه سلامت و جذب و تربیت سفیران سلامت خانوار از جمله اقدامات معاونت امور بهداشتی بود که دکتر زالی به آن اشاره کرد.

 

رییس دانشگاه در ادامه به اجرای برنامه ترویج و توسعه خودمراقبتی در ایام شیوع بیماری کووید 19 اشاره کرد و از طراحی سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی و داشبوردهای تخصصی کووید 19 با هدف دسترسی به اطلاعات بروز و بر خط در زمینه اقلام دارویی بیمارستانها خبر داد.

 

رشد 100 درصدی نظارت بر روند فعالیت کارخانجات و کارگاههای تولید مواد غدایی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی، بازدیدهای فنی مطابق با ارزیابی های جدید سازمان غذا و دارو و افزایش و آنالیز 26 درصدی محصولات کشاورزی پایش شده برای آنالیز باقیمانده سموم بخش دیگری از سخنان دکترزالی را به خود اختصاص داد.

 

وی در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه دانشجویی و فرهنگی اشاره کرد و برگزاری اردوهای جهادی، طراحی و اجرای عملیات ارزیابی ریسک در خوابگاهها و انجام فعالیت های ویژه در حوزه سلامت روان دانشجویان را از جمله این موارد دانست.

 

دکتر زالی در ادامه این جلسه گزارش مبسوطی از عملکرد معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ارایه داد و تکمیل و راه اندازی بیمارستان انصار الغدیر و بومهن، پیشرفت فیزیکی پروژه بیمارستان جدید شهدای تجریش، اتمام مطالعات فاز یک معماری پردیس جامع دانشگاه و اجرای طرح های عمرانی تکمیل شده در بخش بهداشت و درمان را از جمله اقدامات این معاونت عنوان کرد.

 

در ادامه این نشست جلسه وارد دستورکار شد و پس از بحث و تبادل نظر اعضا تعدادی از موارد مطرح شده به تصویب اعضا رسید.

 

در این جلسه اعضای هیئت امنا از تلاش های شبانه روزی دکتر علیرضا زالی در ستاد مقابله با کرونای تهران که با هدف کاهش شیوع بیماری صورت پذیرفته قدردانی کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، اولین جلسه هیات امنای دانشگاه در سال 1400 با حضوردکتر علی اکبر ولایتی، دکتر ابراهیم گلمکانی دبیر هیئت امنا، مجامع و شوراها، دکتر سیدجلیل حسینی، دکتر ایرج فاضل و جمعی از مسئولان دانشگاه، وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق


١٥:١٠ - يکشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٥٣٩٤    /    تعداد نمایش : ٥٢٥