صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آشنایی با کتاب مستندسازی یافته های علمی در قالب مقاله

 

کتاب مستندسازی یافته های علمی در قالب مقاله ترجمه کتاب   How To Write a Paper ام هال جورج   George M. Hall   است که توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه منتشر شده است.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmu، کتاب عنوان شده توسط مهرنوش یزدان بخش و همکاران ، سینا شول، مهدیه رهبان، سعید صفری ترجمه و توسط انتشارات دانشگاه منتشر شده است.

 

آموزش اصول مستندسازی علمی در راستای توانمندسازی فعالیت حوزه پژوهش بیش از پیش احساس می شود. با توجه به این که  ریشه بخشی از موارد رد مقالات علمی توسط نشریات معتبر و همچنین سوء رفتارهای علمی را ناشی از ضعف نویسندگان در حوزه نگارش می دانند اهمیت این موضوع بیشتر می شود.

 

این مجموعه یکی از بهترین راهنماهای شناخته شده برای نوشتن مقاله و چاپ در مجلات زیست پزشکی است. قالب ساده  این کتاب باعث سهولت استفاده از آن برای هر نویسنده مقاله تازه کاری می شود.

 

نحوه نوشتن مقاله، نحوه ارسال الکترونیکی ، چگونگی رسیدگی ناشران به مقالات، نوشتن نامه به خلاصه مقالات مجلات برای جلسات علمی و ارزیابی مقالات از جمله موضوعات مطرح شده در این مجموعه است. این نسخه که پنجمین ویرایش کتاب مذکور است شامل چگونگی نوشتن بررسی کتاب و فصل های به روز شده در مورد اخلاق، انتشار و ارسال الکترونیکی و جنبش دسترسی آزاد است.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١٠:٥٦ - چهارشنبه ٢ تير ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٥٦٩٧    /    تعداد نمایش : ٢١٥