صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تمامی همکاران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیمه تکمیلی درمان می شوند

مدیر امور رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از پوشش بیمه تکمیلی درمان همگانی تمامی همکاران دانشگاه(اعم از رسمی- پیمانی و قراردادی تبصره 3و4 ، طرحی و ضریب K)برای نخستین بار و بدون پرداخت هزینه ای از جانب پرسنل خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از مدیریت امور رفاهی، با پیشنهاد مدیریت امور رفاهی و حمایت هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برای نخستین بار، تمامی همکاران دانشگاه تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان همگانی قرار می گیرند.

 

دکتر مهرداد اسماعیلی مدیر امور رفاهی دانشگاه با اعلام این خبر گفت: بیمه تکمیلی درمان سال 1400، با شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شده و برای سال جاری، خدمات بیمه تکمیلی درمان در سه سطح همگانی، نقره ای و طلایی تعریف شد.

 

وی با بیان این نکته که به پیشنهاد این مدیریت و پس از بررسی های کارشناسی صورت گرفته و همچنین با مصوبه هیئت رئیسه و هیئت امنای دانشگاه، تمامی همکاران دانشگاهی برای نخستین بار بدون پرداخت هزینه ای، تحت پوشش همگانی بیمه تکمیلی درمان قرار می گیرند، گفت: صد در صد حق بیمه تکمیلی درمان در سطح همگانی با فرانشیز 30درصد توسط دانشگاه پرداخت می شود و افرادی که تمایل به انتخاب سطح بیمه متفاوتی دارند، می توانند در دو سطح نقره ای و طلایی با فرانشیز 10درصد (به جایگزینی طرح همگانی)  و با پرداخت مابه التفاوت از خدمات بیمه ای کامل تری بهره مند شوند.

 

مدیر امور رفاهی دانشگاه با بیان این که که لازم است تمامی پرسنل دانشگاه جهت بررسی وضعیت بیمه ای خود و همچنین تایید و تطبیق مشخصات فردی به سامانه رفاهی دانشگاه مراجعه کنند، گفت: مهلت بررسی و تایید اطلاعات از بیستم تا سی و یکم تیر ماه سال جاری تعریف شده است.

 

دکتر اسماعیلی در ادامه با اشاره به این که در قرارداد سال جاری سقف تعهدات بیمه تکمیلی درمان نسبت به سال های پیش، افزایش قابل توجهی داشته است، اظهار کرد: تمامی همکاران دانشگاه می توانند با مراجعه به سامانه رفاهی دانشگاه و ثبت نام افراد تحت تکفل خود، با پرداخت هزینه جداگانه این افراد را تحت پوشش بیمه ای خود قرار دهند.

 

مدیر امور رفاهی دانشگاه همچنین اظهار کرد: قرارداد بیمه عمر، حادثه و بیمه تکمیلی درمان پرسنل (موضوع تجمیع کلیه امور بیمه ای) در سال جاری 1400 ( از تاریخ 31 اردیبهشت سال جاری لغایت 30 اردیبهشت سال 1401) نیز با شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شده است.

 

وی ادامه داد: بیمه تکمیلی عمر و حادثه (علاوه بر بیمه عمر اجباری) هر کدام (بیمه عمر و حادثه و نقض عضو مکمل) با سرمایه 60 میلیون تومان، پرداخت مبلغ 2 میلیون و 964 هزار و 501 ریال  (بیمه عمر، حوادث، نقض عضو)و با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به صورت اختیاری یک بار درسال جهت کلیه کارکنان نیز در نظر گرفته شده است.

 

وی در ادامه بیان کرد: براساس اعلام شرکت سهامی بیمه ایران، مهلت تحویل مدارک هزینه های سرپایی جهت پرداخت هزینه های درمانی به بیمه یک ماه و هزینه های بستری دو ماه از تاریخ قید شده درنسخ و صورتحساب ها است.

 

مدیر امور رفاهی دانشگاه با تاکید بر این که ثبت نام کلیه کارکنان شاغل واحدهای ستادی و غیرستادی صرفاً از طریق سامانه رفاهی به نشانی: Refahi.Sbmu.ac.irانجام شده و زمان ثبت نام به هیچ وجه تمدید نمی شود، گفت: کلیه همکاران شرکتی و بیمه روستایی می توانند روی سامانه شرکت بیمه ایران (شرکت خدمات بیمه ای فرجام پوشش) به نشانی http://refah.sbmu.ac.ir/bimehثبت نام خود را انجام دهند.

 

اسماعیلی در پایان با بیان که برای مدیریت امور رفاهی ارایه خدمات رفاهی یکسان، برابر و عدالت محور متناسب با نیاز مخاطب در اولویت است، گفت: در یکسال گذشته این مدیریت تلاش های زیادی را در راستای ارایه خدمات متنوع و پیشگام ارایه داد که این مهم جز با حمایت مسئولان دانشگاه و همراهی مخاطبان میسر نبود و در تداوم این مسیر ارایه نظرات همکاران برای ما بسیار مهم است.

 

تمامی واحدهای تابعه دانشگاه پس از مشخص شدن تعداد متقاضیان نسبت به عقد قرارداد بر اساس طرح های مذکور با شرکت بیمه ایران اقدام می کنند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حق بیمه پرداختی در سال گذشته 30 هزار تومان بوده و تنها برای هفت هزار نفر پرداخت می شد، اما در سال جدید این رقم 38 هزار تومان و ویژه تمامی پرسنل دانشگاه است.

 

با توجه به الزام صورت گرفته در راستای عقد قرارداد مراکز درمانی تابعه دانشگاه با بیمه ایران، منبعد کلیه مراجعان به مراکز درمانی تابعه دانشگاه، تنها با پرداخت فرانشیز، کلیه خدمات شان انجام می شود.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7703م.ر


١١:٣٤ - شنبه ٢٦ تير ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦٤١٦    /    تعداد نمایش : ٧١٦