صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح هشتاد و یکمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون پایتخت در منطقه 6

هشتاد و یکمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در منطقه 6 تهران با هدف تسریع روند واکسیناسیون در پایتخت افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران امروز یکشنبه در مراسم افتتاحیه مرکز واکسیناسیون دژبان خودرویی که با حضور امیر حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش راه اندازی شد، اظهار کرد: امروز با افتتاح هشتاد و یکمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون، شاهد تجلی مسئولیت پذیری اجتماعی و مردم دوستی ارتش جمهوری اسلامی ایران  هستیم.

 

 

وی با بیان اینکه بهترین راه حل برای کاهش ازدحام مراجعان راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون است، از تلاش های ارتش برای همگامی و همراهی با کادر بهداشت و درمان قدردانی کرد.

 

دکتر زالی با بیان اینکه دیروز ۴۰ هزار و ۲۰۰ واکسن به شهروندان استان تهران تزریق شده است، بر ضرورت استفاده از ظرفیت های سایر نهادها از جمله نیروهای مسلح برای فرایند واکسیناسیون استان تهران تاکید کرد.

 

وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی همه امکانات خود را برای گسترش مراکز تجمیعی در اختیار قرار خواهد داد، نگاه سلامت محور امیر حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش را یک خصلت اجتماعی ممتاز توصیف کرد.

 

دکتر زالی همچنین با بیان اینکه این مرکز تجمیعی در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی شده است، از تلاش های همکاران در این دانشگاه برای ارایه خدمت به هموطنان قدردانی کرد.

در بخش دیگری از این مراسم امیر سیاری اظهار کرد: ارتش در دوران شیوع کرونا تمام امکانات خود را از جمله نیروی انسانی، بیمارستان ها و نقاهتگاه ها در خدمت نظام بهداشت و درمان کشور قرار داده است.

 

وی همچنین با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس که ارتش در خط مقدم قرار داشت، بهداشت و درمان کشور تمام قد به پشتیبانی پرداختند گفت: امروز در مقابل کرونا نیز نیروهای بهداشت و درمان در خط مقدم قرار دارند و ارتش افتخار پشتیبانی از آنان را دارد.

 

وی ضمن اعلام آمادگی ارتش برای کمک به روند واکسیناسیون در کشور، از استقرار یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون دیگر ظرف یک تا دو روز آینده خبر داد.

 

 معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین با اشاره به اینکه نیروی زمینی ارتش حدود 10 روز است که در سیستان نیروهای خود را برای ارایه خدمت به هموطنان به کار گرفته است، گفت: با هدایت دکتر زالی در ایرانمال تهران نیز ارتش مرکز تجمیعی را با 120 ایستگاه مستقر کرده است که روزانه ظرفیت 10 هزار تزریق را دارد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7703م.ر


١٦:٢٩ - يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦٤٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٨