صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار تهران: هم افزایی بین بخشی برای ارتقای سلامت سالمندان افزایش می یابد

به درخواست دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانوادهاستانداری با موضوع سند سلامت سالمندان و سند بیماریهای غیرواگیر به ریاست استاندار تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه انوشیروان محسنی بندپی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده اظهار کرد: هدف کلی سند سلامت سالمندان و سند بیماریهای غیرواگیرکاهش بار قابل پیشگیری و قابل اجتناب ابتلا، مرگ و میر و ناتوانی ناشی از بیماری های غیرواگیر با استفاده از همکاری و هماهنگی در دستگاه های استان است که در این راستا کلیات سند استان تصویب شد و جزییات به صورت کارشناسی و دقیق بررسی و پیگیری می شود.

 

استاندار تهران در ادامه با اشاره به لزوم ارتقا سلامت سالمندان استان عنوان کرد: پدیده سالمندی تنها مشکل جسمی نیست، بلکه نیازمند حمایت‌های اجتماعی، مادی و معنوی است؛ از این رو باید هم افزایی بین بخشی جهت توانمندسازی سالمندی فراهم شود.

 

دکتر محسنی بندپی افزود: ارتقای سطح فرهنگی جامعه درباره پدیده سالمندی، توانمندسازی سالمندان، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی اجتماعی و معنوی سالمندان، تقویت حمایتی اجتماعی برای ارتقای سرمایه اجتماعی و توسعه زیرساخت ها و تامین منابع مالی پایدار برای نظام حمایتی از سالمندان پیگیری می شود.

 

در این جلسه استاندار تهران درباره موضوع مدیریت پسماند در مورد زباله گردی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران طرح خود را درباره مدیریت پسماند و زباله گردی به صورت کمی، کیفی و قابل رصد ارایه دهد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7703م.ر


٢٢:٣٩ - جمعه ١ مرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦٥٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٨