صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گرامیداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در بیمارستان شهدای تجریش

 

مراسم گرامیداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر با رعایت پروتکل های بهداشتی در بخش نوزادان بیمارستان شهدای تجریش برگزار شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان شهدای تجریش، این مراسم نمادین درراستای رسیدن به اهداف عالی بیمارستانهای دوستدار کودک و به منظور  ترویج تغذیه با شیر مادر برگزار شد.

 

دکتر ناصحی رییس بخش نوزادان بیمارستان تغذیه با شیر مادر  را یکی از ارکان اصلی در حفظ و ارتقای سلامت نوزادان و پیشگیری از مرگ و میر آنان برشمرد و  بر اهمیت تاثیر تماس آغوشی مادر و نوزاد و همچنین شروع تغذیه نوزاد با شیر مادر در ساعت اول پس از تولد تاکید کرد.

 

وی هدف از برگزاری این مراسم را آشنایی مادران با مراقبتهای ساعات اول تولد نوزاد، بیماریهای مادر و داروها، بیماریهای نوزاد و شیردهی، تغذیه نوزاد نارس، مشکلات شیردهی، مادران شاغل و شیردهی عنوان کرد.

 

در ادامه این مراسم سرپرستار بخش نوزادان بیمارستان نیز در مورد اهمیت اجرای تماس آغوشی در بدو تولد مطالبی بیان کرد و به تشریح  آثار گرانبهای این اقدام در شروع و تداوم شیردهی مادران پرداخت.

 

در خاتمه این مراسم که دکترناصحرییس بخش نوزادان،عبدالملکی مدیرپرستاری بیمارستان، تعدادی از پرسنل بخش نوزادان و  مادران شیرده حضور داشتند، با اهدای هدایایی از مادران موفق در امر شیردهی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


٠٩:٣٥ - دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦٨٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٨