صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس بنیاد مستضعفان: تلاش مدافعان سلامت در برابر کرونا از والاترین ارزش های انسانی است

مهندس پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کرونا را دشمنی نامرئی خواند و خطاب به کادر بهداشتی و درمانی و مدافعان عرصه سلامت، گفت: جنگ شما قطعا از جنگ دربرابر دشمن و حضور در جبهه های نبرد دشوار تر است، تلاش شما برای کمک به مردم یکی از والاترین ارزش های انسانی محسوب می شود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، صبح امروز در جلسه شورای فرماندهی ستاد کرونا در کلان شهر تهران که با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، مهندس پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ‌وجمعی از مسوولان برگزار شد، وضعیت چرخش و شیوع کرونای دلتا و آخرین وضعیت واکسن های تولید داخل تشریح ومورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 مهندس پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انانقلاب اسلامی دراین نشست ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی ستاد فرماندهی مقابله با کرونای تهران، همت اعضا و فرمانده این ستاد را با هدف کاهش پاندمی کرونا ستودنی توصیف کرد.

 

وی کرونا را دشمنی نامرئی خواند و خطاب به کادر بهداشتی و درمانی و مدافعان عرصه سلامت، گفت: جنگ شما قطعا از جنگ دربرابر دشمن و حضور در جبهه های نبرد دشوار تر است، تلاش شما برای کمک به مردم یکی از والاترین ارزش های انسانی محسوب می شود.

 

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ادامه داد: باید در موضع حمله آرایش مناسبی داشته باشیم و در سطح ملی برای نابودی کرونا برنامه ریزی کنیم.

 

وی با بیان این که فرماندهی عملیات مقابله با کرونا در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، ادامه داد: برای ریشه کنی کرونا به فرماندهی واحد و متمرکز، اعتماد به علم و تبعیت از اصول و قوانین نیاز داریم.

 

مهندس فتاح آمادگی بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی با هدف کمک به حل بحران کرونا با دستگاههای دولتی و اجرایی در سطح ملی را اعلام کرد و گفت: در کرونا مدافعان سلامت جان خود را فدا کردند، باید قدردان این زحمات باشیم تا هرگز این گروه خدمتگزار تضعیف نشوند.

 

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با تاکید بر این که مردم فهیم ایران اسلامی قدرشناس تلاش های کادر درمان و بهداشت کشور هستند، خواستار استمرار روحیه مقاومت و سخکوشی مدافعان سلامت برای پایان دادن به روزهای سخت کرونایی شد.

 

برای ریشه کنی کرونا به فرماندهی متمرکز، اعتماد به علم و تبعیت از قوانین نیاز داریم

 

وی اعتماد به علم، تسریع در روند واکسیناسیون و تقویت روحیه صبوری و سخت کوشی را راه حل موثری برای مقابله با بحران کرونا دانست و افزود: باید برای کنترل کرونا در تامین واکسن داخلی و خارجی به صورت متمرکزتر عمل کنیم.

 

مهندس فتاح مردم ایران را مردمی فهیم، موقعیت شناس و بااخلاق توصیف کرد و ادامه داد: اقداماتی که کادر درمان و مردم قدرشناس ایران در بحران کرونا ثبت کردند دردنیا نظیر ندارد.

 

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اصلی ترین موضوع برای مهار کرونا و خروج از وضعیت بحرانی فعلی را واکسیناسیون و درمان مناسب به مبتلایان عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که کشور ایران از این آزمون دشوار با افتخار و سربلندی به سرعت خارج شود.

 

روزهای پرالتهاب کرونایی تهران در خیز پنجم

 

دکترعلیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در‌کلان شهرتهران نیز از انجام مطالعات منسجم درخصوص بررسی آثار واکسیناسیون در کنترل کرونا خبر داد و گفت: طی این مطالعات مشخص شد، افرادیکه واکسن دریافت کرده اند در مقایسه با افرادیکه واکسن نزده اند، در صورت ابتلابه کرونا شرایط بهتری را تجربه می کنند و این درحالیست که مرگ ومیر نیز به میزان قابل توجهی در این افراد حتی در گروههای بسیار پرخطر، روند نزولی داشته است.

 

وی اظهار امیدواری کرد که تلاش های صورت گرفته در ستادمقابله با کرونا تهران سرمنشا گشایش و حل مشکلات کشور‌و‌ پایتخت شود.

 

دکتر زالی با اشاره به این‌که تقریبا شیوع کرونا در خیز پنجم از الگوی واحد و همگنی در کشور تبعیت می کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکثر شهرها و استان های کشور از سیرصعودی، شتابنده و‌تصاعدی کووید-۱۹ پیروی می کنند.

 

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: تنها تغییراتی که در حال حاضر شاهد آن هستیم کاهش آمار مبتلایان در سیستان و بلوچستان است، بنظر می رسد این استان به عنوان سرمنشا خیز پنجم در حال عبور از بحران باشد.

 

وی گفت: بالاترین رشد بیماری کرونا متعلق به استان های مازندران، گلستان، خوزستان، کرمان و تهران است.

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران نیز با بیان این‌مطلب که استان تهران روزهای پر التهاب کرونایی را در هفتمین هفته از خیز پنجم طی می کند، توضیح داد: متاسفانه بعد از گذشت هفت هفته از گذشت پیک‌ پنجم همچنان تغییری در شاخص ها ایجاد نشده است.

 

دکتر زالی از بستری بیش از ۹ هزار بیمار مبتلا به کرونا در استان تهران خبر داد ‌و تاکید کرد: متاسفانه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پایتخت روزانه بیش از دو‌ هزار بیمارمبتلا به کرونا نیز اضافه می شود.

 

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران از تراز منفی شرایط کرونایی در مراکز درمانی خبر داد و گفت: علیرغم استقرار تیم های فعال ترخیص ولی همچنان نسبت بستری شدگان کرونایی در مقایسه با افراد مرخص شده از بیمارستان در تراز منفی است.

 

دکترزالی با بیان این مهم که هم اکنون برای ارایه خدمات درمانی به بیماران کرونایی از تخت های شناور و موقت در بیمارستان های تهران بهره برده ایم، مشارکت بیشتر سازمان های بیمه گر برای تسهیل شرایط بحرانی کرونا را خواستار شد.

 

استفاده از ظرفیت های هتلینگ و دریافت خدمات در منزل ‌و درمان های موقت و سرپایی از جمله اقداماتی بود که با هدف کاهش ازدحام و کنترل کرونا توسط حوزه بهداشت و درمان کشور انجام شده، که دکتر زالی به آن اشاره کرد.

 

دکتر زالی در ادامه به بررسی آثار چرخش واریانت کرونای دلتا در کشور پرداخت و هشدار داد: 12 برابر قدرت بیشتر سرایت پذیری در مقایسه با سوش آلفای انگلیسی وبروز علایم سخت تر کرونا از جمله خصوصیات این گونه ی جهش یافته است.

 

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که واریانت دلتا در مقایسه با سایر مدل های دیگر کرونا بیشتر نوجوانان و اطفال را هدف قرار داده، خاطرنشان کرد: سرایت پذیری این ویروس جهش یافته، در فضای باز نیز بسیار بالا گزارش شده است.

 

وی با اشاره به این که روند واکسیناسیون علیه   covid-19در تهران با شتاب بیشتری در حرکت است، تامین واکسن مکفی از منابع داخلی و خارجی را خواستار شد.

 

دکتر زالی ادامه داد: طبق آمار معدل رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تهران از 39 درصد کمتر شده بنابراین لازم است برای پیشگیری از چرخش بیشتر، این موضوع و اعمال محدودیت های بیشتر به قید فوریت در دستور کار باشد.

 

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران در بخش دیگری تجمعات خانوادگی، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، کاهش تاب آوری اجتماعی مردم و خستگی و فرسودگی کادر درمان را از مهمترین چالش های پیش روی مقابله با کرونا ذکر کرد و تامین منابع کافی مالی و تجهیزاتی خصوصا در خط مقدم نبرد با کرونا را خواستار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جلسه امروز 13 مردادماه ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران که با حضور مسوولان و نمایندگان دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در تهران، نمایندگان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، تامین اجتماعی و شورای شهر برگزار شد مواردی همچون تامین کافی تست های تشخیصی، تسریع در روند واکسیناسیون و تولید واکسن های داخلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق


١٢:١٣ - چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦٩٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٦٩