صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری برترین مراکز علمی جهان با دانشگاه برای اجرای برنامه جامع سلامت غذای کشور

رییس مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از همکاری برترین دانشگاه جهان در حوزه کشاورزی و محیط زیست با دانشگاه علوم پزشکی شهید برای اجرای برنامه جامع سلامت غذای کشور خبر داد.


 

دکتر حسن یزدان پناه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به این که برنامه جامع سلامت غذای کشور با هدف تضمین اصالت، سلامت وکیفیت غذا  درحال اجراست اظهار کرد: این برنامه با همکاری سازمان غذا و دارو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری های تحول پیشرفت ریاست جمهوری و با همکاری مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (به عنوان بخش تحقیق و توسعه برنامه) پیگیری می شود.

 

وی با بیان این که این برنامه ملی  16 ساله از 1393 آغاز شده است، افزود:  تا به امروز دوفاز از این پروژه اجرا شده است.

 

رییس مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه از اجرای فاز سوم پروژه جامع سلامت غذای کشور خبر داد و گفت: بنا به درخواست سازمان غذا و دارو فاز سوم این برنامه به زودی آغاز می‌شود.

 

عصو هیئت علمی دانشگاه  با بیان این که برنامه جامع سلامت غذای کشور با سه محور شناسایی اصالت، سلامت وکیفیت غذا با استفاده از جدیدترین فناوری های اجرا می شود خاطرنشان کرد: برای همسو شدن با استانداردهای روز جهانی قراردادهایی با معتبرترین مراکز علمی پژوهشی اروپا به امضا رسیده است.

 

دکتر یزدان پناه ادامه داد: دانشگاه واخنینگن هلند به عنوان برترین دانشگاه جهان در حوزه کشاورزی و محیط زیست، آزمایشگاه مرجع کنترل غذای وزارت کشاورزی مجارستان، و آژانس بهداشت و سلامت غذای کشور اتریش از جمله مراکزی هستند که در راستای ارتقای پژوهش ها و دسترسی به آخرین روش های بررسی اصالت، سلامت و کیفیت غذا در برنامه جامع سلامت غذای کشور با دانشگاه همکاری می کنند.

 

به گفته این استاد سم شناسی و داروشناسی دانشگاه، جدیدترین فناوری های روز دنیا برای شناسایی اصالت، کیفیت و سلامت غذا به مرور به کشور وارد و بومی سازی شده است و این روند در فاز سوم‌ علی الخصوص در بخش روش های غربالگری شناسایی اصالت، کیفیت و  سلامت  غذا ادامه خواهد یافت.

 

وی با تاکید بر این که تلاشهای دانشگاه، سازمان ها و نهادهای ذیربط در برنامه عملیاتی مذکور منجر به ارتقای کیفیت غذای مصرفی مردم و ارتقای صادرات مواد غذایی خواهد شد ادامه داد: بی شک امروز نسبت به هفت سال پیش روش ها و تکنیک های متنوع تری  برای بررسی و پایش یکپارچگی غذا در اختیار داریم.

 

رییس مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه در ادامه اصلی ترین برنامه های در دستور کار برنامه جامع سلامت غذای کشور را تبیین کرد و گفت: فاز سوم این برنامه با بهره گیری از همکاری های بین المللي و جدید ترین روش های روز دنیا در راستای مدیریت سلامت غذا، کنترل، مدیریت و پیشگیری از سموم و آلاینده ها در غذا، و ارتقای فرهنگ سلامت غذا ادامه خواهد یافت.

 

دکتر یزدان پناه با تاکید بر اهمیت برنامه های مترقی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان یک دانشگاه نسل سوم اضافه کرد: هدف اصلی این است که این فناوری ها ضمن ارتقای سلامت غذا در جامعه، در اختیار صنعت غذا نیز قرار گیرد و در ادامه این دانش و فناوری به کشورهای همسایه نیز صادر شود.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه از اعزام سه دانشجو به دانشگاه واخنینگن هلند برای انتقال جدیدترین روش ها و فناوری های بررسی سلامت و اصالت غذا خبر داد و تاکید کرد:  انشالله دستاوردهای این فعالیت ها، ضمن بومی سازی در داخل کشور میتواند به مرور تجاری سازی شده و در دستور صادرات به کشورهاي همسایه قرار گیرد.

 

وی افزود: در زمینه شناسایی غذای حلال نیز طرح تحقیقاتی مشترکی با مشارکت این مرکز، دانشگاه صنعتی شریف و مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه واخنینگن هلند درقالب یک پایان نامه Ph.D   در حال انجام است که بخشی از این طرح در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ادامه آن در حال حاضر توسط این دانشجوی دانشگاه در هلند در حال اجرا است که  خروجی این طرح تحقیقاتی، ورود فناوری های روز دنیا به کشور و پاسخ مناسب به نیازهای جامعه در حوزه غذا است.

 

چاپ مقالات علمی و به اشتراک گذاری دانش محققان با سازمان های اجرایی کشور، آزمایشگاههای خصوصی و شرکت های دانش بنیان از دیگر دستاوردهای برنامه جامع سلامت غذای کشور است که دکتر یزدان پناه به آن اشاره کرد.

 

رییس مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه  با بیان این که دراجرای پروژه های مذکور شبکه سازی انجام شده است و از هوش مصنوعی برای شناسایی اصالت و تقلبات مواد غذایی در کنار روش های تجزیه ای استفاده میشود خاطرنشان کرد: بخشی از این فناوری در حال حاضر درحال توسعه جهت استفاده در صنعت زعفران کشور می‌باشد.

 

دکتر یزدان پناه با تاکید بر دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در زمینه اصالت، سلامت وکیفیت غذای سالم، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح ملی تا سال 1404 با همکاری سازمان غذا و دارو، مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه ادامه خواهد یافت.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7701س.ق


٠٨:٠٠ - شنبه ٩ بهمن ١٤٠٠    /    عدد : ١١٣٠٩١    /    تعداد نمایش : ١٦٠٥