صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش فرزندان سرمایه های زندگی در مرکز بهداشت شرق تهران برگزار شد

 

  همایش فرزندان سرمایه های زندگی با حضورصاحبنظران، پژوهشگران علمی، چهره های فرهنگی و اجتماعی در مرکز بهداشت شرق تهران برگزار شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز بهداشت شرق، در همایش فرزندان سرمایه های زندگی توسط متخصصان و صاحبنظران حوزه پزشکی  و مذهبی موضوع غربالگری، رشد ملی جمعیت وعلل کم توجهی به فرزندآوری تحلیل و بررسی شد.


در این همایش دکتر فریدونفر رییس مرکز بهداشت شرق تهران ضمن بیان سخنانی رشد جمعیت را موضوع بسیار مهم و استراتژیکی برشمرد که مورد تاکید فراوان مقام معظم رهبری است.

 

وی افزود: موضوع کاهش رشد جمعیت و عوامل موثر در آن باید توسط  متخصصان وبزرگان علمی کشور مورد آسیب شناسی قرار گیرد و درمان، پیشگیری و فرهنگ سازی درستی در این زمینه انجام پذیرد.

 

به گفته دکتر فریدونفر متخصصان باید ضمن آسیب شناسی، عوامل موثر در این زمینه نظیر کاهش تمایل به فرزندآوری و بالا رفتن سن ازدواج را شناسایی کنند تا اقدامات لازم در راستای درمان به موقع و صحیح آن انجام شود.

 

دکتر فریدونفر در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد که مرکز بهداشت شرق تهران فرهنگ سازی در خصوص فرزندآوری از جمله اصلاح نگرش افراد جامعه و جوانان  را سر لوحه برنامه های خود قرار داده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین صدرا بهرامی مسئول اندیشکده راهبردی مشکات، پژوهشگر و فعال عرصه جمعیت و فرزند آوری نیز در این همایش گفت: کیفیت جمعیت را نباید در مقابل کمیت جمعیت قرار دا ، هر دوی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

وی با اشاره به نقش رسانه ملی و نهادهای مرتبط در این راستا افزود: ترویج رشد جمعیت و ترویج سبک زندگی اسلامی از وظایف رسانه ملی، آموزش و پرورش، آموزش عالی و نهادهای موثر در کشور است و  جامعه هنری نسبت به آن مسئولیت دارند.


دکتر شبانی  متخصص طب اورژانس و عضو گروه پزشکی سپیدار که در حوزه جمعیت و خانواده، فعالیت های متعددی انجام داده است نیز در این همایش گفت: آنچه هم اکنون در بین مسئولان مطرح می شود ترجیح رشد جمعیت است.

وی با اشاره به بحرانی بودن موضوع کاهش جمعیت خاطرنشان کرد: فاجعه جمعیتی از هشت  سال دیگر کاملا محسوس می شود  وآن موقع دیگر کار از دست ما خارج می شود و به صراحت می گویم که عمق فاجعه هنوز  لمس نشده است.


در خاتمه این مراسم به حاضران دارای 3 فرزند و بیشتر جوایزی به رسم یاد بود اهدا شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٥:١٠ - سه شنبه ٣ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٦٩٩٦    /    تعداد نمایش : ١٩٠