صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم استقبال از دانشجویان نو ورود هندی دانشگاه برگزار شد

مراسم استقبال از 60 دانشجوی نو ورود هندی در دوره کارشناسی پزشکی و جراحی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم استقبال از دانشجویان نو ورود هندی در دوره کارشناسی پزشکی و جراحی دانشگاه ظهر امروز در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی برگزار شد.
 
 
دکتر بابک شریف کاشانی، معاون امور بین الملل دانشگاه در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان هندی، ایران را کشوری شاخص با تمدنی 10 هزار ساله اعلام کرد و گفت: اقوام با گویش های مختلف در تمام نقاط این مرزو بوم سکونت دارند و همواره میزبان جوامع مختلف از سراسر دنیا با اهداف متفاوت بوده ایم.
 
 
وی از تحصیل بالغ بر 14 هزار دانشجو در دانشگاه خبر داد و خطاب به دانشجویان نو ورود هندی افزود: با تلاش و پشتکار در دوران تحصیل خود در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، می توانید مسیر دستیابی به رویاهایتان را هموار و فرصت خدمت رسانی به انسان ها را بدون هیچ چشمداشتی در اختیار داشته باشید. امیدوارم دوره آموزشی خوب و مفیدی را پشت سر بگذارید.
 
 
دکتر شریف کاشانی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بالغ بر پنج میلیون و 500 هزار نفر از ساکنان استان تهران را تحت پوشش دارد و خدمات بهداشتی، مراقبتی و درمانی به این جمعیت ارایه می دهد. این رقم معادل جمعیت یک کشور است.
 
 
معاون امور بین الملل دانشگاه با اشاره به اقداماتی که در سطح مراکز تابعه دانشگاه در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها صورت می گیرد، پاندمی کووید-19 را دورانی سخت برای نظام سلامت کشور اعلام کرد و گفت: مشارکت و همراهی دانشجویان و اساتید پزشکی در عبور از این بحران نقش مهمی داشت و شما نیز باید با هدف حفظ سلامت جامعه با سایر دانشجویان از سراسر دنیا تعامل خوبی برقرار کنید.
 
 
مهمترین وظیفه پزشکان، حفظ انسانیت است
 
 
دکتر علی حائری مشاور رییس دانشگاه نیز در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان نو ورود دانشگاه، برای دوران تحصیل آن ها در کشور آرزوی توفیق کرد.
 
 
وی در ادامه اظهار کرد: دانش پزشکی در ایران، جایگاه ویژه ای در میان سایر کشورها دارد و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از جمله دانشگاه هایی است که در اولویت انتخاب دانشجویان داخلی و خارجی قرار دارد. 
 
 
دکتر حائری با اشاره به نقش پزشکان در جوامع، بیان کرد: حفظ و ارتقای سلامت آحاد جامعه و پیشگیری از ابتلای مردم به بیماری های مختلف از جمله وظایف جامعه پزشکی است، اما مهمتر از همه، حفظ انسانیت است. به پزشکان فرصتی داده می شود تا خدمت کنند و این خدمت رسانی باید با احترام به بیمار همراه باشد.
 
 
مشاور رییس دانشگاه بر لزوم به کارگیری توان و پشتکار بسیار برای کسب موفقیت در رشته پزشکی، خطاب به دانشجویان هندی عنوان کرد: شما وظیفه حفاظت از زندگی، سلامت و روحیه مردم جامعه را بر عهده دارید، پس سخت تلاش کنید تا به هدف خود دست پیدا کنید.
 
 
اجرای موسیقی توسط دانشجویان و اهدای هدایایی به دانشجویان نو ورود هندی از دیگر قسمت های این جشن بود.
 
انتهای پیام/
کد خبرنگار: 7702 ی.ق
 


١٥:٠٥ - شنبه ٢٨ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٧٧٤    /    تعداد نمایش : ٤٤٩