صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست علمی آموزش‌ مبتنی بر صلاحیت برگزار شد

 

رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهیدبهشتی  در نشست علمی آموزش مبتنی بر صلاحیت؛ نیاز امروز، ضرورت فردا گفت: آموزش‌های مبتنی بر صلاحیت با مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای گره خورده است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ؛ در این نشت دکتر حمید حمزه زاده رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهیدبهشتی  گفت: "آموزش مبتنی بر صلاحیت" مشخص می‌کند که نحوه و میزان مشارکت و تعامل، فراگیر ورودی و فارغ‌التحصیل خروجی، دانشجو، استاد، فضای آموزشی، رشته‌ها و دوره‌ها باید چگونه باشد تا بتوان به نتایج مطلوب و مؤثر در زمینه حرفه‌ای مورد نظر دست یافت.

 

رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهیدبهشتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات کشور بحث بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی است و این موضوع نشان می‌دهد باید بحث احراز صلاحیت به معنای عام و صلاحیت حرفه‌ای به معنای خاص در فارغ‌التحصیلان و فراگیران مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

دکتر حمید حمزه راده گفت:  این موضوع، جز با تغییر رویکرد در سیستم‌های آموزشی به سوی برنامه‌ریزی و ارایه آموزش‌ها به ‌صورت "آموزش مبتنی بر پیامد" و "آموزش مبتنی بر صلاحیت" محقق نخواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد : جهاد دانشگاهی با برگزاری نشست‌های علمی آینده مشاغل و مشاغل آینده حرکت خوبی را برای توسعه دوره‌ها، رشته‌ها و مهارت‌های مورد نیاز دانشجویان و دانش‌آموختگان آغاز کرده است و نتایج این نشست‌ها باید در بخش‌های مختلف آموزشی و به ‌ویژه مهارت‌آموزی مورد توجه قرار گیرد.

 

به گفته وی سیاست‌گذاران آموزشی در سطح خرد و کلان، باید بدانند که چه مهارت‌ها و صلاحیت‌هایی برای داشتن بیشترین بهره‌وری در آینده مشاغل و مشاغل آینده، مورد نیاز است تا سیاست‌ها و برنامه‌های آموزشی بر اساس این اطلاعات و در مسیر تحقق این اهداف، طراحی شود و حرکت کند.

 

رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: آموزش مبتنی بر پیامد مشخص می کند که برنامه‌های آموزشی قصد تربیت چطور انسانی را دارد؟ نیروی انسانی باید واجد چه صلاحیت‌هایی باشد و چه صلاحیت‌های پایه‌ای را فرا گیرد تا بتواند به عنوان یک نیروی کارآمد حداکثری در عرصه شغلی و حرفه‌ای خود ایفای نقش کند.

 

نشست " آموزش مبتنی بر صلاحیت؛ نیاز امروز، ضرورت فردا " از سلسله نشست‌های علمی «آینده مشاغل و مشاغل آینده» توسط جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار  شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


٠٩:٢٧ - شنبه ٤ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٩٥٨    /    تعداد نمایش : ١٣٢