صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید نمایندگان یونیسف و صندوق جمعیت ملل متحد از شبکه بهداشت و درمان پاکدشت

 

نمایندگان یونیسف و صندوق جمعیت ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران از مرکز خدمات جامع سلامت ام البنین پاکدشت بازدید کردند.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت بهداشتی، دکتر رابین ناندی نماینده یونیسف و دکتر ساتیا دورایتیس وامی نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران به همراه دکتر سهرابی معاون بهداشتی دانشگاه از نحوه خدمت رسانی در مرکز خدمات جامع سلامت ام البنین یبر شبکه بهداشت و درمان پاکدشت بازدید کردند.

 

در این بازدید دکتر محمدرضا سهرابی معاون بهداشتی دانشگاه ضمن تبیین ساختار ارایه خدمت در نظام شبکه های بهداشت به تشریح برنامه‌های ارایه شده به گروههای هدف در  نظام سلامت کشور در قالبPHCپرداخت.

 

دکتر سهرابی در ادامه سخنان خود به تشریح دستاوردهای اختصاصی و منحصر به فرد جمهوری اسلامی ایران  در ارایه خدمات سلامت، بهبود شاخص‌ها و مدیریت داده‌ها پرداخت.

 

به گفته وی طراحی و استفاده از جدول زیج حیاتی از جمله این دستاوردها بود که معاون امور بهداشتی دانشگاه در خصوص نحوه استخراج اطلاعات و شاخص‌‌های جمعیتی و عملکرد برپایه زیج حیاتی توضیحاتی ارایه کرد.

 

دکتر سهرابی در ادامه  با اشاره به جمعیت قابل توجه اتباع در مناطق تحت پوشش این دانشگاه یادآور شد که ارایه خدمات بهداشتی و درمانی  به این گروه نیز همانند جمعیت ایرانی انجام می شود و خواستار همکاری بیشتر بازدیدکنندگان در این مورد شد.

 

وی همچنین با اشاره به روند رو به رشد سالمندان در ایران به تبیین برنامه‌های جوانی جمعیت در کشور پرداخت و اظهار امیدواری کرد با همکاری‌ و تعامل بیشتراقدامات موثرتری در به روز کردن برنامه‌ها و رسیدن به اهداف تعیین شده در این مقوله انجام شود .

 

در ادامه این برنامه هیئت مذکور از بخش‌های مختلف مرکز خدمات جامع سلامت ام البنین یبر نظیر اتاق شیردهی برای مادران در انتظار خدمت و اتاق بیلی بازدید کرده و با نحوه ارایه خدمت به مراجعان و گروه‌های هدف از نزدیک آشنا شدند.

 

در حین بازدید مسئولان و کارشناسان هر واحد به بیان توضیحاتی درخصوص اقدامات و عملکرد واحد مربوطه خود و سامانه یکپارچه بهداشت(سیب) و چگونگی ثبت اطلاعات سلامت در قالب پرونده الکترونیک پرداختند و به سوالات مطرح شده در این زمینه پاسخ دادند.

 

در انتهای این بازدید هیئت  مذکور ارایه خدمات  بهداشتی درمانی در قالب PHCدر جمهوری اسلامی ایران را یک تجربه منحصر به فرد  و قابل ارایه به عنوان الگو به سایر کشورها توصیف کردند. 

 نمایندگان یونیسف و صندوق جمعیت ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران در این بازدید ضمن ابراز رضایت از نحوه خدمت رسانی به مردم، از پوشش همگانی و رایگان خدمات بهداشتی پایه، اجرای برنامه‌هایی نظیر بیماریابی و درمان سل، ایدز و توجه  بهداشت محیط  در نظام شبکه ابراز خرسندی کردند.

 

براساس این گزارش در بازید مذکور دکتر جانبازی مشاور ومعاون اجرایی معاونت، دکتر حاجتی معاون بهداشت شبکه و جمعی از مسؤلان ستادی وزارت بهداشت، معاونت بهداشت دانشگاه و شبکه بهداشت پاکدشت نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 

 


١١:٠٣ - شنبه ٤ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٩٧١    /    تعداد نمایش : ١٩١