صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم یادبود دکتر قائم مقامی با حضور رييس دانشگاه


رییس دانشگاه در مراسم یادبود دکتر احمد قائم مقامی گفت: دکتر قائم مقامی یکی از پیشقراولان و پیشکسوتان توسعه علمی دانشگاه در حوزه دندانپزشکی بود که تعصب و دغدغه مداری وی نسبت به اعتلای دانشکده دندانپزشکی مثال زدنی است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه در مراسم یادبود استاد پیشکسوت دکتر سید احمد قائم مقامی که در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد، ضمن تسلیت این ضایعه تاسف بار گفت:  دکتر قائم مقامی یک استاد ممتاز و یک معلم نمونه بود و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به ویژه دانشکده دندانپزشکی در غم فقدان عالمی فرزانه و استادی برجسته در حوزه دندانپزشکی داغدار است.

 

وی دکتر قائم مقامی را از پیشقراولان علمی و شخصیتی مبرز، ارزنده و برجسته در حوزه آموزش، پژوهش و خدمت‌رسانی در عرصه دندانپزشکی کشور برشمرد.

 

رییس دانشگاه، دکتر قائم مقامی را از چهره های منور و قابل احترام در عرصه دانشگاهی و عمومی کشور برشمرد که همواره به دانشگاه و دانشکده دندانپزشکی عشق می ورزید و دغدغه توسعه و تعالی آن را داشت .

 

وی از ویژگی های علمی و حرفه ای بارز این استاد فرزانه به دانش و تسلط حرفه ای در عرصه دندانپزشکی، بهنگام بودن در دانش دندانپزشکی،  اخلاق حرفه ای، عشق ورزی به ساحت تعلیم و تربیت، توجه به بیماران، احترام به همکاران، التفات ویژه به دانشجویان و حضور در ساحتهای اجتماعی اشاره کرد.

 

به گفته دکتر زالی همجواری وهمنشینی در محضر این استاد فرهیخته را باعث آموختن نکات علمی و بدیع اخلاق حرفه ای برشمرد و حضور استاد در هیئت ممیزه و اشراف مثال زدنی  ایشان نسبت به پرونده ها را غرورانگیز برشمرد.

 

دکتر زالی دکتر قائم مقامی را یکی از پیشقراولان و پیشکسوتان توسعه علمی دانشگاه در حوزه دندانپزشکی برشمرد و به جایگاه ممتاز و نقش مهم وی در اعتلای دانشکده دندانپزشکی و تعصب و دغدغه مداری وی نسبت به اعتلای دانشکده دندانپزشکی اشاره کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان بر بهره مندی از تجارب ارزنده اساتید فرهیخته دانشگاه پس از بازنشستگی تاکید کرد و  یادآور شد که تکریم آنها به عنوان یک اصل راهبردی مورد توجه مسئولان دانشگاه است.

 

رییس دانشگاه با بیان این که تقریبا یک چهارم کسانی که امروز در ساحت دندانپزشکی در اقصی نقاط کشور مشغول خدمت هستند به صورت بلافصل یا غیر مستقیم از شاگردان استاد قائم مقامی بودند گفت: این افراد با تلمذ در محضر استاد هم اکنون درحال خدمت رسانی بهینه به مردم هستند و این باقیات الصالحات برای این استاد بزگوار است.

 

رییس دانشگاه در خاتمه ضایعه فقدان این استاد فرهیخته را به خانواده گرامی ایشان و دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی، اساتید و دانشجویان و همکاران دانشکده دندانپزشکی تسلیت گفت و برای وی از درگاه خداوند متعال رحمت واسعه و برای خانواده و دوستان صبر جمیل خواستار شد.


در ادامه این مراسم دکتر صفوی استاد دانشکده دندانپزشکی که از دانشجویان قدیمی دکتر قائم مقامی بود نیز ضمن بیان سخنانی فقدان این استاد برجسته را ضایعه ای تاسف بار برشمرد و ضمن تسلیت خاطرنشان کرد: برند معتبر دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی شهیدبهشتی در کشور به خاطر حضور استاد قائم مقامی و اساتیدی همچون ایشان بوده است.

 

دکتر اقبال استاد دانشکده دندانپزشکی نیز که از شاگردان قدیمی استاد بود ضمن تسلیت این ضایعه گفت: دکتر قائم مقامی در یک کلمه  بزرگ این دانشکده و حلال مسائل و مشکلات بود. اعتدال، مدیریت و سیاستی که شایسته بزرگان است در ایشان وجود داشت.

 

وی افزود: شادروان قائم مقامی همواره سزاوار ستایش بود هرچند که از تعریف گریزان بود و به معنای واقعی کلمه متواضع بود و همگان چیزی جز نیکی از ایشان به یاد ندارند. هیچگاه معلمی را تحت شعاع مسئولیت های اداری قرار نداد و همواره محبوب دانشجویان و فراگیران بود و بسیار مورد احترام همگان قرار داشت.

 

دکتر اقبال نیز در خاتمه سخنان خود ضمن عرض تسلیت به دانشگاهیان و خانواده محترم استاد برای وی از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت و آمرزش کرد.

براساس این گزارش مراسم یادبود استاد پیشکسوت شادروان دکتر احمد قائم مقامی با حضور دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه، مسئولان، اساتید، اعضای هیئت علمی ، همکاران و دانشجویان  دانشکده دندانپزشکی و خانواده آن مرحوم صبح شنبه چهارم تیرماه 1401 در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد.

انتهای پیام/
کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٣:٠٤ - شنبه ٤ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٨٠١١    /    تعداد نمایش : ١٨٩