صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب "شاخص های عدالت در سلامت استان تهران" منتشر شد

کتاب "شاخص های عدالت در سلامت استان تهران" تالیف دکتر علیرضا زالی و همکاران منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این کتاب توسط دکتر علیرضا زالی، دکتر حسن پیری، دکتر گوهر محمدی، مهندس معصومه فرجی و مهندس عاطفه نیتی تالیف و منتشر شده است.

 

دکتر زالی در پیامی در این کتاب گفته است: بدون شک ارایه خدمات کافی و با کیفیت و در نتیجه بهبود وضعیت سلامت مردم جامعه اصلی ترین هدف هر نظام سلامت است. مدیریت نظام داده ها و اطلاعات زیربنای ارزشیابی، کارآیی و تضمین کیفیت خدمات ارایه شده و همچنین پایه و اساس برنامه ریزی و تصمیم گیری در حرکت به سوی توزیع بهینه منابع و ارتقای اثربخشی آن سازمان است.

 

از سوی دیگر وجود شاخصهای معتبر و قابل اتکا که از برونداد نظام داده پردازانه ای معتمد و موثف در جهت سنجش آزمودگی و توان فنی یک سیستم به عنوان یکی از کلیدی ترین مولفه های دوام آن مجموعه حاصل می شود راهگشای توزیع عادلانه امکانات و کمک به حذف موانع دسترسی و نابرابری ها و ایجاد مقدمات بهره مندی آسان و فراگیر برای عموم مردم خواهد بود.

 

این مجموعه نتیجه تلاشهای بی وقفه اعضای کمیته دیده بانی استان تهران متشکل از اعضای دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه به عنوان بانیان و پایه گذاران این مجموعه و حاصل زحمات و عملکرد مطلوب تیمی متشکل از معاونت ها و حوزه‌های مختلف دانشگاه و سازمانها و دستگاههای استانی از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان مراجع و بانک داده‌ها است که در جلسات و نشستهای کارشناسی، تخصصی و هم اندیشی متعدد اقدام به گردآوری و احصای شاخصها و تعیین مداخلات کردند.

 

امید است کتاب حاضر به عنوان ابزار مناسبی در تعیین و تدوین استراتژی ها و مداخلات کاربردی مبتنی بر شناخت اولویتها و تقویت قابلیتهای سیستم در گردآوری و تحلیل داده های کارآمد و درنهایت تمرکز برایجاد توسعه کارآمد و پایدار، هدایتگر و تسهیلگر راه برنامه ریزان و تصمیم سازان استانی باشد.

 

کتاب عنوان شده دارای 208 صفحه و مشتمل بر پنج بخش است که شاخص های حیط محیط فیزیکی و زیرساخت، شاخصهای حیطه توسعه اجتماعی و انسانی، شاخصهای حیطه توسعه اقتصادی، شاخصهای حیطه حکمرانی و شاخصهای حیطه سلامت عناوین بخشهای پنجگانه این مجموعه است.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١٢:٤٣ - شنبه ١٥ مرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٩٤٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٢١