صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دومین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی دانشگاه برگزار شد+ اسامی برگزیدگان جشنواره

دومین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار و از مرکز پزشکی شهدای تجریش، شبکه بهداشت و درمان ورامین و دانشکده داروسازی به عنوان برگزیدگان این جشنواره در حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش تقدیر شد.


به گزارش وابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه در دومین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی که صبح امروز یکشنبه، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، اعضای هیئت رییسه و جمعی از مسئولان در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار شد، شاخص‌های شفافیت، کارآمدی و نظام مبتنی بر نظام مالی را مورد بررسی قرار داد.

 

 

وی به حرکت رو‌به جلو دانشگاه به سمت نشان‌دار کردن دارایی‌های دانشگاه، دسترسی سازمان حسابرسی به استاد مالی بدون هیچ مانع و محدودیتی،انعطاف‌پذیری در بودجه تفصیلی و شفافیت مالی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استفاده از تکنولوژی‌های نوین را راه میانبری برای دسترسی مطلوب‌تر به انضباط مالی دانست و گفت: اتصال به درگاههای ملی، استفاده از اتوماسیون و بهره‌مندی از پورت‌های دولت الکترونیک توسط دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از برنامه‌های اصلی دانشگاه برای دسترسی به این مهم است.

 

دکتر زالی با تاکید بر اینکه عمده فعالیت‌های دانشگاه بر مبنای نظام داده پردازی HIM استوار است، عنوان کرد: سامانه اچ آی ام فرصتی برای نگاه بهنگام به فرآیندها ایجاد کرده که در کنار ارزیابی‌های داخلی در ممیزی عملکردها نیز فقشی اثرگذار دارند.

 

رییس دانشگاه با اشاره به چالش‌های تامین منابع حوزه سلامت تاکید کرد: منابع حوزه سلامت نباید با چالش عدم پایداری روبه رو باشند، برای خدمات با کیفیت‌تر به مردم سیال بودن، دسترسی و پایداری ارکان ضروری‌اند.

 

وی با بیان این‌که انضباط مالی استراتژی اجتناب‌ناپذیر برای کارایی نظام اقتصادی است، ادامه داد: جریان نقدیندگی، ارایه خدمات و تامین کالا و تخصیص سرمایه عناصر مهمی هستند  که برون داد نظام‌های مالی عمومی را فراهم میکنند که در تمام این فاکتورها انضباط مالی اثرگذار است.

 

 

دکتر زالی خاطرنشان کرد: اگر نظام اقتصادی به شکلی مطلوب و کارا اداره نشود، بررسی‌ها و انضباط مالی ابتر خواهد ماند.

 

 رییس دانشگاه استفاده از ظرفیت‌های غنی کارشناسان حوزه اقتصاد را راهکاری موثر برای کاهش آسیب‌های اقتصادی، آنالیز و بهبود وضعیت اقتصادی عنوان کرد.

 

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از دیگر مواردی بود که دکتر زالی به آن پرداخت.

 

وی با اشاره به پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول برای سال آینده گفت: این سازمان پیش‌بینی می‌کند برای سال 2023 دنیا با کاهش درآمد جهانی مواجه شود که در این ارزیابی تکانه‌های ناشی از بیماری کووید 19 بی اثر نیستند، بنابراین این ارزیابی بیانگر این موضوع خواهد بود که کاهش شتاب رشد اقتصادی عالم گیر خواهد بود.

 

رییس دانشگاه با اشاره به وسعت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با 18 هزارو 600 کارمند، هزارو 842 عضو هیئت علمی و 12 هزارو 700 دانشجو، به ناوگان وسیع سرمایه نیروی انسانی دانشگاه اشاره کرد و اختصاص سهم مطلوب‌تری از سبد منابع عمومی کشور در حوزه آموزش، بهداشت و درمان را خواستار شد.

 

 

مدیریت طرح‌های عمرانی و فناوری اطلاعات؛ محورهای جدید دومین دوره جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقادمتی

 

دکتر ایمان وکیل‌زاده دبیر این جشنواره و مدیر بودجه، برنامه‌ریزی و پایش عملکرد دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری اولین دوره از این جشنواره در سال گذشته و تاکید رییس دانشگاه بر تداوم این رویداد، عنوان کرد: بر اساس توصیه دکتر زالی، در معاونت توسعه و مدیریت منابع تصمیم بر برگزاری پربارتر جشنواره، بازنگری شاخص‌ها و افزایش محورهای مورد بررسی گرفته شد تا برگزیدگان با دقت بیشتری انتخاب شوند.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته محورهای مالی، بودجه، نیروی انسانی، پشتیبانی، سازمان‌های مردم نهاد و خیرین تعریف شد که امسال مدیریت طرح‌های عمرانی و فناوری اطلاعات نیز به این محورها افزوده شد و با تعریف ۲۵ شاخص جدید، در مجموع ۵۷ شاخص مورد بررسی قرار گرفت.

 

دکتر وکیل‌زاده از ارتقای ۶۰ درصدی استفاده از سامانه‌های دولتی در پایش عملکرد و رسیدن به رقم ۹۸ درصدی در این زمینه خبر داد و افزود: از سوی دیگر در حال حاضر می توان گفت هیچ نیرویی بدون تبدیل وضعیت مشغول به فعالیت در دانشگاه نیست و تمامی پرسنل وضعیت مشخصی دارند.

 

دبیر جشنواره با بیان اینکه مجوزهای لازم برای اصلاح زیرساخت‌های حوزه فنی و فناوری اطلاعات گرفته شد، افزود: برخلاف تصور عموم، انضباط مالی به حوزه بودجه محدود نمی‌شود و از لحظه شروع فرآیند شکل می‌گیرد.

 

مدیر بودجه، برنامه‌ریزی و پایش عملکرد دانشگاه در ادامه اظهار کرد: با تدوین شاخص‌ها، اطلاعات از سامانه‌های داخلی دانشگاه ‌و بررسی چک لیست‌ها استخراج و وایش صورت گرفت و برگزیدگان انتخاب شدند.

 

وی در پایان به دو وجه افتراق این جشنواره با سایر جشنواره‌ها اشاره کرد و گفت: در هیچ نوع رویدادی، عملکرد توسعه‌ای در حوزه بودجه، خیرین و نیروی انسانی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. از طرفی در این پایش، لایه‌های زیرین پرسنلی نیز از تشخیص تا انجام امور مورد بررسی قرار گرفتند.

 برای دیدن اسامی برگزیدگان اینجا کلیک کنید.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7701س.ق

 

 


١٣:٣٠ - يکشنبه ٢ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ١٢٤٨٦٥    /    تعداد نمایش : ٦٥٩