صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

چهارمین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان آیت الله طالقانی راه اندازی شد

 

چهارمین دستگاه اکسیژن ساز در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی راه اندازی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان آیت الله طالقانی، مسئول واحد تجهیزات پزشکی مرکز ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به موج چهارم بیماری کرونا و افزایش نیاز بخش های بستری به اکسیژن، چهارمین دستگاه اکسیژن‌ساز نیز در این مرکز راه اندازی شد.

 

لیلا زارع با اشاره به ظرفیت این دستگاه(تولید 600لیتر اکسیژن در دقیقه) یادآور شد که روزانه بیش از 2400 لیتر اکسیژن در دقیقه توسط دستگاههای اکسیژن ساز به بخش های درمانی این بیمارستان تزریق می شود.

 

به گفته وی از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون دو  دستگاه اکسیژن‌ساز 1200 لیتردر دقیقه به این مرکز درمانی اضافه شده است و  راه اندازی این دستگاه جدید در بیمارستان طالقانی به عنوان یکی از مراکز بستری بیماران کووید۱۹باعث بهبود خدمت رسانی به بیماران شده است.

 

مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستان آیت الله طالقانی با توجه به افزایش بیماران بستری مبتلا به کووید 19 و نیاز آنان به اکسیژن گفت: پیش از این برای رفع نیاز بیماران روزانه از طریق 80 کپسول 40لیتری، 3200 لیتر اکسیژن را به مدار اکسیژن بخش ها وارد می کردیم.

 

وی افزود: با اضافه شدن چهارمین دستگاه اکسیژن ساز  600 لیتر دیگر به حجم اکسیژن بیمارستان اضافه شد تا امکان خدمت رسانی بیشتر به بیماران کرونا فراهم شود.

 

به گفته لیلا زارع زاده مقدار قابل توجهی سیلندر اکسیژن پرتابل نیز با هماهنگی واحد تجهیزات پزشکی در اختیار بخش های بستری بیماران قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٤:١١ - شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٠٨١    /    تعداد نمایش : ١٥٧