صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر زالی : الکترونیکی شدن خدمات سلامت اجتناب ناپذیر است

 

 فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: خدمات الکترونیک سلامت یکی از نیازهای قطعی نظام سلامت محسوب می‌شود و برخلاف نگاه‌های اولیه که این خدمات را غیرضروری می‌ دانستند، در حال حاضر الکترونیکی شدن خدمات سلامت و به خصوص اجرای نسخه نویسی الکترونیک اجتناب ناپذیر است.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از وبدا، دکتر علیرضا زالی با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک عنوان کرد: خدمات الکترونیکی سلامت منجر به افزایش دسترسی، شفافیت، سرعت بالا در ارایه خدمات شده و در اجرای برنامه‌های مبتنی بر مشتری مداری مفید خواهد بود.

 

وی نسخه الکترونیکی را حلقه اصلی خدمات الکترونیک سلامت عنوان کرد و افزود: اجرای نسخه نویسی الکترونیکی به پشتوانه ای غنی نیاز دارد. سازمان بیمه سلامت نیز معتقد است با اجرای برنامه‌های آموزشی و تعامل با دانشگاه‌های علوم پزشکی، طرح نسخه نویسی الکترونیکی در حداقل زمان ممکن اجرایی شده و از صاحبان این فرآیند هم استفاده شود.

 

به گفته رییس دانشگاه برای تکمیل طرح نسخه نویسی الکترونیک به هماهنگی‌ها و همراهی ‌هایی نیاز است که دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند.

 

دکتر زالی افزود: ریل گذاری مناسبی در زمینه اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک انجام شده و در آینده نیز این مسیرادامه پیدا می‌کند، زیرا اجرای این موارد اجتناب ناپذیر است.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا نشان داد باید مراودات جدیدی در حوزه خدماتی و اداری شکل گیرد و اگر این طرح قبل از شیوع بیماری کووید ۱۹ پیشرفت مناسبی پیدا می ‌کرد، ضرورت آن بیشتر حس می ‌شد و استفاده از فرآیندهای الکترونیک و کاهش رفت و آمدهای فیزیکی به علت شیوع ویروس کرونا، به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک شتاب مناسبی داده است.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٥:١٦ - دوشنبه ١٧ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٥٢٦١    /    تعداد نمایش : ١٨٨