صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر کشور: با تغییر شرایط کرونا، پروتکلها نیز بازنگری می شود

وزیر کشور در حاشیه جلسه امروز قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:  با توجه به مبانی علمی باید در پروتکل‌های جدید بازنگری و اصلاح داشته باشیم  که با توجه به تغییر شرایط پروتکل‌ها نیز مورد بازنگری قرار می‌گیرد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از ایرنا، دکتر احمد وحیدی وزیر کشور در نشست خبری ضمن تشریح مباحث مطرح شده در جلسه روز سه شنبه دوم آذرماه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در جلسه امروز موضوعاتی مربوط به مصوبات قبلی ستاد ملی کرونا مورد بحث قرار گرفت که این مصوبات ممکن است با توجه به تغییر شرایط مورد بازنگری قرار گیرد.

 

 وی با بیان این که بازنگری‌ها با توجه به تغییر شرایط انجام می‌شود، افزود: در این جلسه درباره نوسازی پروتکل‌ها نیز بحث شد زیرا با توجه به مجموعه مبانی علمی باید در پروتکل‌های جدید بازنگری و اصلاح داشته باشیم . هفته آینده در صورت ضرورت با توجه به شرایط، در مورد پروتکل‌ها بازنگری می ‌کنیم.

 

وزیر کشور لغو محدودیت‌ها را از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد و یادآور شد: در این نشست علاوه بر لغو این محدودیت‌ها، بر لزوم مراقبت از اعمال پروتکل‌های کنونی مانند استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی نیز تاکید شد.

 

 وی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس گفت: از همه دانش‌آموزان می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از اولیا و مربیان درخواست می‌کنیم دانش آموزان را برای رعایت پروتکل‌ها توجیه کنند.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین میزان تاثیرات واکسیناسیون برای مقابله با کرونا مورد بررسی قرار گرفت. آمارها نشان می‌ دهد میان واکسینه شدن و کاهش مرگ و میر و ابتلا به کرونا پیوستگی وجود دارد که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

 

به گفته دکتر وحیدی، وزارت بهداشت در تلاش است با استفاده از منابع علمی و تجربی رابطه واکسیناسیون و میزان مرگ و میر را مورد بررسی قرار دهد و از کسانی که نظری غیر از این در مورد واکسیناسیون دارند خواست با وزارت بهداشت تبادل نظر کنند.

 

وی افزود: این موضوع که عده ای تلاش کنند مسئله را به شکل غیرعلمی در کف خیابان مطرح کنند مبانی درستی ندارد و اگر حرف علمی دارند وزارت بهداشت آماده شنیدن ادعاهای این افراد است.

 

وزیر کشور یادآور شد: امروز هم آمارها و تجربه ما نشان می‌دهد که واکسیناسیون با میزان مرگ و میر نسبت مستقیم داشته است و این هم از موضوعاتی است که در نشست امروز بر آن تاکید شد.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین در مورد طرح شهید سلیمانی گفت: یکی از مبانی این طرح بیماریابی است که برای هوشمندسازی امر لازمی است و با توجه به این که در شرایط خوبی قرار داریم باید مراقبت کنیم که پیک کرونا دوباره برنگردد و لازمه این پیشگیری اجرای بهتر این طرح است.

 

وزیر کشور در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان گفت: از نظر علمی برای ضرورت واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال به نتیجه نرسیده اند اما برای افراد بالای ۱۲ سال این اقدام انجام شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: تزریق واکسن کرونا لازمه بازگشایی مدارس بود و در جای خود انجام شده است، اما مراقبت‌های بهداشتی هم به صورت جدی باید در مدارس دنبال شود.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا همچنین در خصوص قرنطینه هوشمند گفت: دستور العمل قرنطینه هوشمند در ستاد ملی به تصویب رسیده اما این موضوع و مراحل اجرایی آن باید اطلاع ‌رسانی شود.  پس از این مرحله جریمه و تنبیه برای عدم رعایت آن نیز اعمال خواهد شد، اما قبل از توجیه کامل شهروندان این طرح اجرایی و انجام نخواهد شد.

 

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره تاثیر اعمال محدودیت منع تردد شبانه و درآمدزایی آن برای دولت گفت: قطعا اعمال این محدودیت برای دولت منبع درآمدی نبوده و هزینه‌هایی که پس آن ایجاد می‌شود آورده ای برای دولت نداشته است.

 

وی تصریح کرد: این محدودیت برای بهبود سلامت مردم و برای جلوگیری از دورهمی‌های شبانه وضع شده بود که با بهبود وضعیت، اثرگذاری گذشته را نداشت و بر همین اساس لغو شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٤:١٢ - سه شنبه ٢ آذر ١٤٠٠    /    عدد : ١١٠٤٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٥