صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دكتر زالي : ترویج ورزشهای همگانی یک ضرورت اجتماعی است

 

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای پایتخت ، ترویج ورزشهای همگانی را یک ضرورت اجتماعی عنوان کرد و گفت: توجه بیشتر به ورزشهای همگانی یکی از راهبردهای خودمراقبتی است.

 

 


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای پایتخت در حاشیه همایش پیاده روی خانوادگی که صبح امروز جمعه 23 اردیبهشت ماه 1401 در بوستان جوانمردان تهران برگزار شد، گفت: این راهپیمایی همگانی که با حضور گسترده مردم تهران به صورت نمادین برگزار شد، تعهد عمومی اجتماعی نسبت به ورزش همگانی را به نمایش گذاشت.

 

 

 

وی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع در هفته سلامت ، برگزاری این راهپیمایی همگانی را در واقع نمایشی از تعهد عمومی اجتماعی نسبت به ورزش همگانی عنوان کرد.

 

 

 

دکتر زالی افزود: خوشبختانه در شرایط مطلوب کرونایی قرار داریم و شرایط مناسبی برای حضور مردم در عرصه های اجتماعی  مهیا شده است.

 

 

 

رییس دانشگاه با اشاره به آخرین مطالعات صورت گرفته در تهران گفت: این مطالعات نشان می دهد که  بروز سندرمهای متابولیک، چاقی و اضافه وزن، افزایش چربی خون، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و دیابت پنهان رو به افزایش است .

 

 

 

وی با تاکید بر ضرورت ترویج ورزشهای همگانی افزود: طبیعتا در این وضعیت ترویج ورزشهای همگانی و استفاده بهینه از فضاهای کالبدی شهر ‌در حوزه شهروندی به عنوان یک ‌ضرورت اجتماعی مطرح است و بر سلامت جسم و روان شهروندان تاثیر بسیار مثبتی دارد.

 

 

 

دکتر زالی این راهپیمایی همگانی با حضور شهروندان تهرانی را گامی موثر در راستای ترویج ورزشهای همگانی عنوان کرد و یادآور شد که توجه بیشتر به ورزشهای همگانی را یکی از راهبردهای خودمراقبتی برشمرد.

 

 

 

رییس دانشگاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری  خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم برای رسیدن به جامعه سالم، ترویج و توسعه ورزشهای همگانی در کنار توسعه ورزشهای قهرمانی است .

 

 

 

دکتر زالی در ادامه اظهار امیدواری کرد این حرکت نمادین شهروندان تهرانی به عنوان یک‌الگو‌و‌سمبل اجتماعی طراحی شود تا در آینده با حضور موثرتر  مردم در عرصه های ورزشی  شاهد توسعه ورزش همگانی در جامعه باشیم.

 

 

 

براساس این گزارش همایش پیاده روی خانوادگی در آخرین روز هفته سلامت، جمعه 23 اردیبهشت ماه 1401، با حضور دکتر رحیم نیا مدیر کل دفتر بازرسی وزارت بهداشت، دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت، دکتر زاکانی شهردار تهران و جمعی از مسئولان وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و شهرداری تهران و مردم در بوستان جوانمردان برگزار شد.

 

 

 

در همایش مذکور دکتر پیری مشاور رییس دانشگاه و مدیر حوزه ریاست، دکتر جانبازی مشاور و معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه، مژگان کریمی مدیر روابط عمومی دانشگاه، دکتر رستمی نژاد مدیر تربیت بدنی دانشگاه نیز دکتر زالی را همراهی می کردند.

 

 

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٤:٢٣ - جمعه ٢٣ ارديبهشت ١٤٠١    /    عدد : ١١٦٤٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٤