صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اهمیت ایمنی بیمار در افزایش رضایتمندی بمیاران و سطح کیفی ارایه خدمات درمانی

 

مدیر خدمات بیمارستانی ضمن گرامیداشت روز جهانی ایمنی بیمار از  زحمات تلاشگران و همکاران فعال در حوزه ایمنی بیمار در مراکز درمانی قدردانی کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان، دکتر خدیجه مالمیر با اشاره به این که شعار روز جهانی ایمنی بیمار در سال 2022  "دارودرمانی بدون آسیب" است، بروز اشتباهات دارویی را از موارد غیر قابل اجتناب و از تهدیدات جدی در سلامت و ایمنی بیماران عنوان کرد.

 

دکتر خدیجه مالمیر مدیر خدمات بیمارستانی حوزه درمان دانشگاه گفت: اشتباهات دارویی می‌تواند یکی از دلایل آسیب و زیان‌های قابل پیشگیری در سیستم‌های مراقبت بهداشتی و درمانی باشد واجرای دستورات دارویی بخش مهمی از فرآیند درمان محسوب می‌شوند.

 

دکتر مالمیر به منظور کاهش اشتباهات دارویی به رعایت هفت قانون دارودهی هنگام دادن دارو، ارتقای سطح آگاهی و توانمندسازی بیماران و خانواده آنان در مورد داروهای مصرفی، گزارش دهی خطاهای دارویی و به حداقل رساندن دستورات شفاهی دارویی اشاره کرد.

 

مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه افزود: به مناسبت روز جهانی ایمنی بیمار ضمن مکاتبه با تمامی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه برای  مشارکت در پویش جهانی ایمنی بیمار « دارو درمانی بدون آسیب» و اجرای صحیح و ارایه گزارش به این معاونت هماهنگی‌های لازم انجام شد.

 

وی انجام بازدید از بیمارستان‌های دانشگاهی با محوریت ایمنی بیمار، ارایه بازخورد از بازدیدها برای اقدامات اصلاحی، برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارشناسان هماهنگ کننده ایمنی مراکز درمانی را از جمله اقدامات صورت گرفته در سال جاری عنوان کرد.

 

مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه با تاکید بر فرهنگ سازی ایمنی به عنوان یک راهکار موثر در کاهش خطاهای انسانی، یادآور شد:  در سال جاری با هدف ارتقای سطح ایمنی بیمار و ترویج فرهنگ ایمنی بیمار در بین کارکنان، پرسشنامه سنجش فرهنگ ایمنی بیماران تهیه و در اختیار کارشناسان هماهنگ کننده ایمنی بیمار قرار گرفت.

 

دکتر مالمیر در خاتمه سخنان خود با اشاره به اهمیت مساله ایمنی بیمار و نقش آن در افزایش رضایتمندی و سطح کیفی خدمات درمانی از زحمات کارشناسان ستادی و بیمارستانی ایمنی بیمار شاغل در مراکز درمانی تابعه دانشگاه قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


٠٩:١٦ - يکشنبه ٢٧ شهريور ١٤٠١    /    عدد : ١٢٠٨٢٦    /    تعداد نمایش : ١٠٩