صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رییس دانشگاه با خیرین سلامت در روز ملی تکریم خیرین

دکتر زالی رییس دانشگاه در شامگاه چهارشنبه هشتم اردیبهشت ماه، مصادف با روز ملی تکریم خیرین، میزبان جمعی از خیرین سلامت استان تهران بود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر زالی ضمن تبریک روز ملی خیرین به گستره وسیع جغرافیای و جمعیتی اشاره کرد که مقوله بهداشت و درمان آنان تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی قرار دارد.

 

وی با اشاره به تنوع فعالیت دانشگاههای علوم پزشکی در حوزه های مختلف درمانی، بهداشتی، آموزشی و پژوهشی، نیازهای این دانشگاهها را بسیار متنوع برشمرد و استراتژی مجمع خیرین سلامت مبنی بر ایجاد انطباق و همخوانی برای رفع نیازهای دانشگاهها را راهبردی ستودنی عنوان کرد.

 

دکتر زالی استراتژی خیرین مبنی بر تامین منابع با توجه به نیازها و اولویت های اعلام شده از سوی دانشگاه را حاکی از نگاه مترقی، بلندنظرانه و روشن بینانه خیرین سلامت ذکر کرد که با همکاری سخاوتمندانه خود بسیاری از مشکلات نظام سلامت ومردم را مرتفع می سازند.

 

رییس دانشگاه با بیان این مطلب که در حوزه سلامت از تنوع خدمات برخوردار هستیم خاطرنشان کرد: گاهی براساس نیازهای موجود می توان از یک بستر جغرافیایی و فیزیکی توامان بهره برد و مصادیق مختلف از یک خوابگاه تا یک بخش بهداشتی و درمانی را پوشش داد.

 

دکتر زالی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از همکاری خیرین در پروژه کلینیک ویژه بیمارستان مهدیه گفت: این بیمارستان در جنوبی ترین منطقه تهران واقع شده و شالوده ریزی آن از ابتدا با کمک خیرین صورت گرفته است.

 

به گفته وی بیمارستان مهدیه خدمات متعالی زنان و زایمان را به مردمی ارایه می دهد که توانمندی اقتصادی ندارند و همواره توجه به ارایه خدمات با کیفیت و استاندارد در بیمارستان مهدیه یکی از راهبردهای دانشگاه بوده است.

 

دکتر زالی افزود: همواره سعی کردیم نگذاریم سایه سرد فقر منطقه بر ارایه خدمات به مردم تاثیر بگذارد و برای این منظور یکی از قوی ترین گروه های تخصصی زنان و زایمان را در این بیمارستان مستقر کردیم.

 

رییس دانشگاه در خاتمه سخنان خود وی ضمن تقدیر از تلاشهای خیرین سلامت،  اقدامات ارزنده آنان را صدقات جاریه برشمرد که می توان به آن اتکا کرد و سلامتی و توفیق روزافزون آنان را آرزو کرد.

 

دکتر خدادوست معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز ضمن بیان توضیحاتی به ارایه گزارشی از همکاری های خیرین در پروژه های عمرانی و درمانی دانشگاه پرداخت.

 

دکتر نامی رییس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاشهای مدافعان سلامت در پاندمی کرونا گفت: کادر درمان در این پاندمی بسیار خوب عمل کردند. استراتژی سلامت امروزه بسیار مورد توجه است و اگر کاربرد داشته باشد سایر موارد را نیز می توانیم اجرایی کنیم.

 

وی با اشاره به توانمندی های متخصصان ایرانی و تولید واکسن خاطرنشان کرد که ایران در منطقه از لحاظ سلامت سرآمد سایر کشورها است.

 

دکتر نامی  یادآور شد: سعی داریم حمایت و اقدامات مجمع خیرین سلامت براساس استراتژی و نیازهای دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد و براساس نیازها و اولویت های آنها منابع مورد نیازشان را تامین کنیم و امیدواریم بتوانیم مطابق با نیازها و برنامه شما حرکت کنیم.

 

رییس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران ضمن تقدیر از کادر درمان کشور به ویژه کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: در جامعه سلامت و امنیت دو موضوع بسیار مهم است که جامعه پزشکی در حفظ سلامت جامعه نقش موثری ایفا می کنند و خوشبختانه جامعه پزشکی ما بسیار مترقی است.

 

دکتر نامی با اشاره به تراکم جمعیتی بالای استان تهران و نیازهای ساکنان آن در حوزه بهداشت و درمان اظهار امیدواری کرد که مجمع خیرین سلامت بتواند از ظرفیت خود برای خدمت رسانی به مردم استفاده کرده و دین خود را به جامعه ادا کند.

 

در ادامه این نشست دکتر سید رضا محسن زاده نماینده مجمع خیرین سلامت به ارایه گزارشی درخصوص اقدامات صورت گرفته و  پروژه های عمرانی در حال ساخت توسط خیرین در حوزه دانشگاه برای ارایه خدمات بهتر به مردم پرداخت.

 

وی ورود خیرین در حوزه های عمرانی، تحقیقاتی و تهیه تجهیزات را دارای سبقه ای طولانی برشمرد و ضمن بیان توضیحاتی  درخصوص روند پیشرفت پروژه کلینیک ویژه بیمارستان مهدیه که با کمک آقای صراف خیر سلامت در حال ساخت است اظهار امیدواری کرد تا پایان مهر مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

وی همچنین درخصوص سایر پروژه ها توضیحاتی بیان کرد و انعقاد یک تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ، مجمع و خیرین  را برای پیشبرد کار لازم برشمرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


٠٨:٤٤ - پنج شنبه ٩ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٣