صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال در شرق تهران آغاز شد

 

تزریق واکسن کرونا  به گروه یک از اولویت دوم ؛ سالمندان بالای 80 سال همزمان با سراسر کشور در مراکز بهداشتی شرق تهران نیز آغاز شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز بهداشت شرق تهران،   دکتر امیرعلی فریدونفر رییس مرکز بهداشت شرق تهران از واکسیناسیون 888 نفر از سالمندان بالای 80 سال شرق تهران  تا صبح روز شنبه 11 اردیبهشت ماه خبر داد.

 

 

وی با اشاره به  آغاز اجرای این طرح از پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه گفت:  کارکنان بهداشتی های شرق تهران روز جمعه هم پای کار بودند تا پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها از کرونا در امان باشند.

 

به گفته دکتر فریدونفر چهار منطقه  شهرداری (12-13-14 و15)  تحت پوشش مرکز بهداشت شرق تهران قرار دارد که در هرمنطقه یک مرکز فعال مختص انجام واکسیناسیون این رده سنی است که عبارتند از: مرکز خواجه نوری در  منطقه 12،  مرکز محمدیان در منطقه 13،  مرکز جلالی در منطقه 14 و مرکز بعثت النبی در منطقه 15 .

 

وی افزود: پرسنل  مراکز بهداشتی شرق تهران از صبح پنجشنبه  تاکنون 888 نفر از سالمندان بالای 80 سال این منطقه را در مقابل کرونا واکسینه کردند.

 

از اتفاقات جالب توجه در اجرای این طرح دکتر فریدونفر به  مراجعه یک خانم 104 ساله ایرانی به مرکز بعثت برای انجام واکسیناسیون اشاره کرد.

 

دکتر فریدونفر با اشاره به جمعیت 1224144 نفری تحت پوشش مرکز بهداشت شرق تهران گفت: 11000 نفر از جمعیت مذکور در رده سنی بالای 80 سال قرار دارند که طبق برنامه ریزی تا روز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه 1400 تمامی این افراد واکسن دریافت می کنند.

 

به گفته رییس مرکز بهداشت شرق تهران سالمندانی که به دلایل مختلف نظیر بستری بودن یا ناتوانی نمی توانند برای دریافت واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه کنند توسط تیم های سیار در منزل واکسینه می شوند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١١:٢١ - شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٠٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٤