صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

فناوری بیمارستان شبیه سازی شده به کمک آموزش دانشجویان دانشگاه می آید

مدير مركز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشكي دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی آموزش مجازی و تمرینات بالینی دانشجویان را در محیطی مبتنی بر بیمارستان شبیه‌سازی شده ارایه خواهد داد.


 

دكتر جمال شمس در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اظهار کرد: شبیه سازها به دانشجویان اجازه می‌دهد در شرایط فعلی که حضور در بیمارستان‌ها به دلیل پاندمی کووید-۱۹ خطرناک است، مهارت‌های لازم در مورد رشته و کار خود را در شرایطی ایمن تر تمرین کنند.

 

 

وی با اشاره به اهمیت آموزش مهارت های عملی به دانشجویان افزود: لازم است دانشجویان علاوه بر یادگیری مفاهیم نظری، مهارت هایی را نیز بیاموزند که آموزش این مهارتها بر بالین بیمار ممکن است با خطراتی مواجه باشد.

 

به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه، استفاده از شبیه سازهای محیطی در بیمارستانها فضایی را مهیا می کند که دانشجویان بتوانند زیر نظر اساتید برجسته و بدون دغدغه خاطر از آسیب به بیمار به کسب مهارت و تجربه بپردازند.

 

مدير مركز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشكي دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تاکید بر ضرورت بهره مندی از شبیه سازها در آموزش علوم پزشکی، از استفاده دوبرابری از این بستر نوین آموزشی در بحران کرونا خبر داد.

 

وی با بیان این که ایجاد مرکز جامع شبیه سازی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یک ضرورت است گفت: این طرح در فضای استاندارد، یک بیمارستان کامل را با امکانات و مولفه های آموزشی به کمک تکنولوژی های شبیه ساز در اختیار دانشجویان قرار خواهد داد.

 

 

دکتر شمس در ادامه اهمیت تولید محتوا و بسته های آموزشی برای آموزش دانشجویان را مورد توجه قراردادو خاطرنشان کرد: در مرکز جامع شبیه سازی دانشگاه بسته آموزشی با مشارکت دانشکده مجازی و آموزش پزشکی و مدیریت کنترل توسعه و مطالعات آموزش ((edcدانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهیه شده است.

 

 مدير مركز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشكي دانشگاهادامه داد: همزمان با  ایجاد بیمارستان شبیه سازی شده، برنامه ارتقای نحوه آموزش اعضای هیئت علمی و اساتید در این محیط فراهم خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق

 

 

 


 


١١:٤٣ - چهارشنبه ١٩ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٥٢٩٧    /    تعداد نمایش : ١٩٢