صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت مراکز واکسیناسیون تهران در تعطیلات پیش رو/ رکورد شکنی بیماران کرونایی بستری و سرپایی در 16 ماه اخیر

دکتر زالی با بیان اینکه امروز دورکورد عجیب از زمان ورود کرونا تاکنون در استان تهران ثبت شد، گفت: در روز جاری بیش از 8 هزار بیمار بستری و 20 هزار مراجعه سرپایی در استان تهران داشتیم.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان و بررسی آن در جلسه امروز این ستاد اظهار کرد: شرایط جدیدی را استان تهران تجربه می‌کند و ما تعطیلات یکپارچه ادارات دولتی و خصوصی، بانک‌ها و مراکز دیگر را داریم.

 

وی با اشاره به تمهیدات انتظامی برای کنترل ترددها در استان تهران، خاطرنشان کرد: امروز با حضور عوامل ارشد نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم برای کنترل مبادی خروجی استان تهران صورت گرفت؛ به طوری که خودروهای دارای پلاک‌های شخصی برای خروج از استان تهران محدودیت دارند و از ورود چنین خودروهایی به استان‌های تهران و البرز ممانعت می‌شود.

 

فرمانده مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی استان تهران،گفت: با توجه به میزان بالای بستری بیماران در استان تهران قرار شد کماکان آماده‌باش بیمارستان‌های این استان برای پذیرش بیماران وجود داشته باشد.

 

دکتر زالی با بیان اینکه مراکز درمانی و بهداشتی در تعطیلات اعلامی فعال هستند، افزود: به ویژه مراکز بهداشتی که در فرآیند واکسیناسیون قرار دارند و همچنین مراکز تجمیعی واکسیناسیون تعطیل نبوده و واکسیناسیون انجام می‌شود.

 

وی از فعال بودن مطب‌ها،‌آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی بخش خصوصی در تعطیلات آتی خبر داد و گفت: این تعطیلات شامل مطب‌‌ها و مراکز بخش خصوصی نمی‌شود و این مکان‌ها باز هستند.

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به وضعیت جانباختگان و بستری شدگان کرونایی در استان تهران تصریح کرد: متأسفانه امروز دو رکورد اعجاب‌آور در استان تهران ثبت شد؛ به طوری که از روز آغاز کرونا تا کنون چنین موردی وجود نداشت و تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی استان تهران از مرز 8 هزار نفر گذشت و هم اکنون بیش از 8 هزار بیمار بستری در مراکز درمانی استان تهران داریم.

 

دکتر زالی اضافه کرد: همچنین برای اولین بار میزان مراجعان سرپایی به مراکز درمانی استان تهران از مرز 20 هزار نفر عبور کرد که این رکورد از زمان آغاز کرونا تا کنون سابقه نداشته و ثبت شد.

 

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با آماده‌سازی تخت‌های بیمارستانی مقابل موج سهمگین کرونا ایستادگی کنیم یادآور شد:‌در روز گذشته در استان تهران 92 فوتی داشتیم.

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از هماهنگی برای نظارت بر محدودیت‌های اعمال شده در استان تهران خبر داد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7703م.ر


 


١٥:٤٩ - دوشنبه ٢٨ تير ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦٥٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٢٩