صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تزریق 17 میلیون و 700 هزار دوز واکسن کرونا به شهروندان تهرانی

 

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از تزریق 17 میلیون و 700 هزار دوز واکسن کرونا تاکنون به شهروندان  استان تهران خبر داد.

 


 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده خبری چهارشنبه شب 26 آبان ماه 1400 ضمن بیان این مطلب گفت: از این تعداد ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر دوز اول، ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر  دوز دوم را دریافت کردند همچنین ۱۶۰ هزار نفر نیز  دوز سوم را دریافت کردند.

 

 

 

دکتر زالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای هوشمند محدودیتها گفت: استفاده از ظرفیت قرنطینه هوشمند مبتنی بر برخورداری افراد از واکسیناسیون است به این مفهوم که دریافت خدمات مدنی ، اجتماعی، بازرگانی و مراودات درون شهری منوط به انجام واکسیناسیون ضد کرونا است و افراد با ارایه کارت واکسن خود می توانند از این خدمات بهره متد  شوند.

 

 

 

وی با اشاره به این که برنامه قرنطینه هوشمند هم اکنون  در سه استان ‌کشور به صورت پایلوت و آزمایشی در حال اجرا است یادآور شد با توجه به جمعیت مطلوب واکسینه شده در تهران می توانیم برنامه مذکور را در اسرع وقت و بصورت کامل با توجه به پروتکلهای اعلامی  از سوی ستاد ملی کرونا در تهران نیز اجرایی و نهادینه سازی کنیم .

 

 

 

دکتر زالی با اشاره به هماهنگی های بین بخشی انجام شده خاطرنشان کرد که مقدمات کار در مجموعه ادارات، آموزش و پرورش و دستگاههای مختلف اجرایی استان تهران  با همکاری نیروهای انتظامی و اصناف در حال انجام است و اظهار امیدواری کرد با تکمیل ظرفیت واکسیناسیون در تهران زمینه اجرای عملیاتی برنامه قرنطینه هوشمند فراهم شود.

 

 

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت یادآور شد: اجرای طرح قرنطینه هوشمند به این معناست که بتوانیم محدودیتهای کرونایی را کاملا هوشمند و هدفمند طراحی کنیم تا افراد در عین رعایت آنها بتوانند به کارهای متعارف تجاری، خدماتی ومدنی خود بپردازند.

 

 

 

دکتر زالی با اشاره به پوشش بسیار مطلوب واکسیناسیون ضد کرونا در کشور تاکید کرد: شرط کافی برای تحقق برنامه های مقابله با بیماری کرونا رعایت  پروتکلهای بهداشتی است.

 

 

 

وی با بیان این که متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور و از جمله استان تهران بین 5/48 تا 5/62 درصد است خاطرنشان کرد که این موضوع می تواند وضعیت کنترل بیماری را شکننده و ناپایدار کند.

 

 

 

انتهای پیام

 

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


٢٠:١٨ - چهارشنبه ٢٦ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ١١٠١٩٤    /    تعداد نمایش : ١٧٢