صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جدیدترین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی درباره امیکرون

 بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، امیکرون آخرین سویه نگران کننده کروناست که در سراسر جهان شناسایی شده است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و بر اساس اعلام رسمی سازمان بهداشت جهانی، در هر نقطه ای از دنیا که توالی یابی مناسبی وجود داشته باشد، سویه امیکرون شناسایی شده است.

 

 

بر مبنای این این گزارش چیزی که در حال حاضر مشاهده می‌شود، افزایش شدید تعداد مبتلایان به امیکرون است به شکلی که  در آخرین بروز رسانی who حدود 10 میلیون فرد در هفته اخیر با سویه امیکرون به کرونا مبتلا شده اند.

 

همچنین در این گزارش دلایلی برای افزایش موارد ابتلای شدید به این ویروس گزارش شده، موتاسیون های موجود دراین سویه قادر هستند به راحتی به سلول های انسانی متصل شود.

 

دومین دلیل موردی است که به آن فرار از ایمنی می گویند، به این معنا که افراد می توانند مجددا آلوده شوند و علت دیگری که مشاهده می شود تکثیر امیکرون در قسمت بالایی دستگاه تنفسی است.

 

این مورد متفاوت از دلتا و سویه های دیگر شامل سویه های اجدادی است که در آن سویه‌ها، همانند سازی در نقاط پایینی سیستم تنفسی شامل شش ها رخ می‌داد.

 

بر این اساس ترکیب تمام این موارد باعث شده تا ویروس به راحتی انتشار یابد، همچنین درباره امیکرون چیزی که یاد گرفته ایم این است که ریسک بیماری سخت در امیکرون نسبت به دلتا کمتر است، اما حجم افراد مبتلا در سرتاسر جهان عجیب است.

 

حتی با وجود ریسک کم بستری شدن همچنان تعداد افراد زیادی را می بینیم که نیاز به مراقبت های بالینی دارند، افرادی که بستری شده اند بر دوش سیستم بار اضافی انداخته اند.

 

سازمان بهداشت جهانی موارد پراهمیت را این چنین عنوان کرد:

 

مورد اول: واکسن زدن در زمان مقرر، چون واکسیناسیون به طرز خارق العاده ای علیه بیماری سخت و مرگ بر اثر امیکرون و دلتا در مناطقی که هر دو سویه در حال گردش اند موثر است، بنابراین باید مطمئن شویم که بیشتر افراد حساس در همه کشورها واکسینه شده اند.

 

مورد دوم: باید مطمئن باشیم سیستم خوبی برای شناسایی داریم چون سیستم خوب و موثر افراد را به سمت مسیرهای درمان هدایت می کند، بنابراین آنها مراقبت هایی را که نیاز است دریافت می کنند و بقیه افراد نیز برای محافظت خودشان مسئولیت پذیری دارند.

 

قطعا رعایت پروتکل ها به محافظت شما کمک می کند

 

زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، دوری از تجمعات بزرگ از شما محافظت می‌کند، اگر حقیقتا می توانید بعضی از این اجتماعات را به تعویق بیاندازید، این کار را انجام دهید.

 

آنچه در حال حاضر بسیار اهمیت دارد این است که در معرض ویروس قرار گرفتن را به حداقل برسانیم.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7701س.ق


١٤:٤٢ - دوشنبه ٢٠ دی ١٤٠٠    /    عدد : ١١٢٤٩٣    /    تعداد نمایش : ١٧٩