صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

5 توصیه‌ برای پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با گرما

هوای بسیار گرم‌ می‌تواند شما را بیمار کند، اما اگر چند گام ساده را دنبال کنید، مرگ و یا بیماری ها ناشی از گرما قابل پیشگیری هستند.


به گزارش گروه ترجمه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از CDC، رویدادهای گرمای شدید یا امواج گرما یکی از علل اصلی مرگ و میر ناشی از آب و هوا در ایالات متحده است. هنگامی که درجه حرارت در تابستان افزایش می‌یابد، هوای بسیار گرم می‌تواند باعث بیماری یا حتی مرگ شود. استرس گرمایی یک بیماری مرتبط با گرما است که ناشی از ناتوانی بدن شما در خنک کردن مناسب است. بدن معمولاً با تعریق خود را خنک می کند. اما تحت برخی شرایط، عرق کردن کافی نیست. در چنین مواردی دمای بدن فرد به سرعت افزایش می یابد. دمای بسیار بالای بدن ممکن است به مغز یا سایر اندام های حیاتی آسیب برساند.جلوگیری از بیماری های مرتبط با گرما
در گرم ترین ساعات روز در یک منطقه دارای تهویه مطبوع بمانید.
لباس های سبک و گشاد بپوشید.
اغلب آب بنوشید. منتظر نمانید تا تشنه شوید.
اگر خارج از منزل یا در ساختمانی بدون تهویه مطبوع هستید از کار یا فعالیت های غیرضروری خودداری کنید.
از قرار گرفتن غیر ضروری در معرض نور خورشید خودداری کنید. هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید، از کلاه، ترجیحا با لبه پهن استفاده کنید.


تهویه مطبوع قوی ترین عامل محافظتی در برابر بیماری های مرتبط با گرما است. قرار گرفتن در معرض تهویه مطبوع حتی برای چند ساعت در روز خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با گرما را کاهش می دهد.
انتهای پیام/
کدخبرنگار: 7703م.ر

 

 
 


١١:٢٣ - يکشنبه ٢٩ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٧٩٥    /    تعداد نمایش : ١٧٢