صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مانور مدیریت حوادث و بلایا در مرکز بهداشت شرق تهران

 

 مانور دور میزی مدیریت حوادث و بلایا با سناریو از پیش تعیین شده یکشنبه 18 اردیبهشت ماه 1401در مرکز بهداشت شرق تهران برگزار شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز بهداشت شرق، در ابتدا دکتر آرش عباسی معاون بهداشتی مرکز و فرمانده این مانور دور میزی ضمن بیان مطالبی به تشریح اهداف اجرای این مانور پرداخت.

 

دکتر عباسی هدف از انجام مانور دورمیزی را  تمرین و ارزیابی توانمندی‌های افراد و کارکردهای متفاوت هر سیستم عنوان کرد.


مهندس اکرم طالبی کارشناس مسئول مدیریت خطر و بلایا مرکز بهداشت شرق تهران نیز در این خصوص گفت: در مانورهای دور میزی  تصمیم گیری صحیح در آن واحد تمرین می شود  تا همکاران هنگام وقوع حوادث به وظایف خود آشنا بوده و تصمیم گیری های درستی را انجام دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: اين مانور در واقع انجام یک تمرين و همفكری برای افزایش همكاری و هماهنگی در زمان خطر است تا بهتر بتوانیم  نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کنیم.

 

در ادامه کارشناسان سازمان ها، ادارات و بیمارستان‌های درگیر  که بر اساس سناریوی تعریف شده در این مانور دور میزی حضور داشتند به تبیین وظایف و چگونگی عملکرد خود در زمان وقوع احتمالی این بحران پرداختند.

 

براساس این گزارش پس از بحث و تبادل نظر اعضای حاضر، دکتر عباسی فرمانده مانور مذکور به بیان نقاط قوت و ضعف این مانور پرداخت و در راستای اصلاح کار تیم و قوت بخشیدن به فرایند مذکور  نقاط ضعف و قدرت تیم را بیان کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:  7700 س.ع


١١:١٠ - دوشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠١    /    عدد : ١١٦٣١٠    /    تعداد نمایش : ٩٠