صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دو وبینار علمی برای پزشکان حوزه بهداشت با محوریت تغذیه و اطفال

وبینارهای علمی با محوریت تغذیه و اطفال به همت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  و با همکاری انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به نقل از معاونت بهداشت، 30 خردادماه وبیناری با عنوان «نقش تغذیه در پیشگیری و کنترل بیماری‌های دیابت و قلبی عروقی» با حضور اساتید انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور برگزار شد.
 
 
این وبینار با محوریت نقش تغذیه در بروز این بیماری‌ها و کنترل عوارض و پیامدهای بیماری، دارای 3 امتیاز بازآموزی در قالب برنامه آموزش مداوم بود و بیش از صد نفر از پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت در آن حضور داشتند. 
 
 
دکتر گلبن سهراب و دکتر جواد نصرالله زاده اساتید مدعو از دانشکده تغذیه انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور، مدرسان این برنامه بودند که در زمینه اصول تغذیه صحیح و شمارش کربوهیدرات‌ها در بیماران دیابتی، مواجهه با بیمار دچار هایپو گلیسمی، مکمل ها و روغن ها و نقش آن‌ها در بروز و کنترل بیماری‌های قلبی عروقی آموزش هایی ارایه دادند. 
 
 
همچنین وبینار «مراقبت های ادغام یافته ناخوشی های اطفال- مانا» ویژه پزشک طی دو روز در معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد. 
 
 
سرفصل‌های این وبینار در روز اول شامل معرفی علایم خطر فوری و ارزیابی، درمان و طبقه بندی کودک بیمار 2ماهه تا 5 ساله، تشخیص های افتراقی، نحوه پیگیری سالانه و مشاوره با مادر بود که توسط دکتر نرگس غلامی متخصص اطفال، عضو هیئت علمی دانشگاه و شهنازدلبرپور احمدی رییس گروه سلامت نوزادان، کودکان و شیرمادر معاونت بهداشت آموزش داده شد. 
 
 
در روز دوم  نیز در خصوص ارزیابی، طبقه بندی و درمان کودک بیمار زیر 2 ماه، ارزیابی، طبقه بندی و درمان کودک مصدوم، پیگیری شیرخواران زیر 2 ماه و مشاوره با مادر آموزش داده شد. 
 
 
دکتر زهراجودی، متخصص اطفال شبکه بهداشت شمیرانات،  دکتر لیدا غفاری پزشک و کارشناس مسئول بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت شرق و فاطمه تاج الدینی کارشناس سلامت کودکان معاونت بهداشت مدرسین این برنامه بودند.  
 
 
این وبینارها  طی دو روز طی دو روز در تاریخ‌های 23 و 29 خرداد 1401  از ساعت 8 لغایت 13 در معاونت بهداشت برگزار شد. 
 
 
انتهای پیام/
کد خبرنگار: 7702 ی.ق
 


١٢:٢٧ - چهارشنبه ١ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٩٢٧    /    تعداد نمایش : ١٣٤