صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب روزگار نادر منتشر شد

  

 کتاب روزگار نادر ،مروری بر خاطرات و سالهای خدمت مرحوم دکتر نادر حقی مدیر فقید بیمارستان لقمان حکیم به کوشش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmu، این کتاب به کوشش مژگان جزی زاده کریمی، مهدی شاکری، یاسمن قاسمی در مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی انتشار یافت.

 

غروب اول آبان ماه عقربه های ساعت، 6 عصر را هم پشت سر گذاشته بود. خبر فوت ناگهانی مدیر بیمارســتان لقمان، خانواده سلامت را شوکه کرد. علت مرگ، تصــادف و واژگونی با موتورســیکلت در تونل توحید گزارش شد.

 

مرحوم دکتر نادر حقی، مدیر فقید بیمارستان لقمان حکیم مردی که سالها عرصه های مختلف خدمت در نظام سللمت را تجربه کرد و دمی و لحظه ای از خدمت به مردم پا پس نکشید. او که آثار دهه ها تلاش و خدماتش و تربیت کارشناسان متخصص، مایه برکت و نجات جان انسانها شده و خواهد شد، حتی با رفتنش هم از مرگ انتقام گرفت و نگذاشت این سفر سکوتی بر هیاهوی زندگی و حیات باشد.

 

کتاب پیش رو، مروری کوتاه بر خاطرات خانواده، نزدیکان و دوســتان مرحوم دکتر حقی در دوران حضور وی در ســازمان اورژانس کشــور و بیمارستان لقمان حکیم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

 

مرحوم دکتر نادر حقی متولــد دی ماه 1343، فارغ التحصیل رشــته پزشکی در سال 1374 و دوره MPHمدیریت سللمت در بلایا از دانشگاه علوم پزشکی تهران در ســال 1389 بود.

 

وی که بیش از 14 سال سابقه خدمت در مرکز اورژانس تهران و چهار ســال فعالیت به عنــوان مدیرمرکز پزشکی، آموزشــی و درمانی لقمان حکیم داشت، عصر اولین روز آبان ماه سال 1398 جان خویش را در سانحه ای دلخراس از دست داد.

 

دکتر حقی پس از فارغ التحصیلی برای گذراندن دوره طرح عازم شبکه بهداشت و درمان بستان آباد آذربایجان شرقی شد و تا سال 1378 در آنجا به خدمت پرداخت و کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشــت.

 

وی پس از عزیمت به تهران و فعالیت در مرکز ترک اعتیاد تا سال 1380 ،جذب مرکز اورژانس تهران شد و تا سال 1394به خدمت رسانی در این حوزه ادامه داد.

 

 در کارنامه حرفه ای مرحوم دکتر حقی سمت هایی نظیر پزشک فوریتهای پزشکی و پزشک آمبولانس، معاون حوزه آموزش و پژوهش، معاون کنترل کیفیت و بهبود روشهای اورژانس، معاون پزشکی، کارشناس آموزش، معاون فنی و عملیات و قائم مقام مرکز اورژانس تهران نیز به چشم می خورد.

 

وی اوایل سال 1394 به سمت مدیریت بیمارستان لقمان منصوب شد، اما همچنان دغدغه اش آموزش کارشناسان فوریتهای پزشکی بود و ارتباطش با مرکز اورژانس تهران را قطع نکرد. در تمام امور مرتبط با حوزه مدیریت نیز به شــخصه ورود می کرد و به تنهایی پیگیر مسایل بخش های مختلف بود.

 

حضور شخصی همچون شادروان دکتر نادر حقی در بدنه نظام سلامت، امیدبخش بیماران بود و بدون شک تلاش، علم و عمل خالصانه وی بر ذهنها ماندگار خواهد شد.

 

شادروان دکتر نادر حقی، شخصیتی وارسته و بزرگوار بود که با فقدانش سایه حزنی جانکاه بر دل درد و درمان این شهر نقش بست، تا بود، هم و غمش مرهم نهادن بر تن زخمی هموطنانش بود و یادی از خود بر جای گذاشت که شاید در هیچ کلام و وصفی نگنجد.

 تمام او کارش بود، اورژانس و بیمارســتان، دردمند و مستمند، کودک و ناتوان، مردم و مردم و باز هم مــردم. آموخت و آموزاند هر آنچه عافیت هموطنانش را ضمانت می کرد، پدر فوریتهای پزشکی جایش در جای جای سللمت خالیست.

 

دکتر حقی چهره ای برجســته در اورژانس پیش بیمارستانی بود و برای مدیریت در بیمارستان لقمان حکیم، از هیچ خدمتی فروگذار نکرد. پزشکی که دغدغه ای جز تربیت تکنسین های همه فن حریف نداشت و مدیری که هیچ گاه میان خود و بیمارانش دیواری قائل نشد.

 

چه بسیار دردمندانی که پس از گذشت روزها همچنان به هوای دکتر پا به بیمارستان می گذارند و سراغ او را می گیرند. همراهی که از هیچ خدمتی دریغ نمی کرد و تلاشش ارتقای سطح سواد سلامت جامعه بود.

 

 یاد او را گرامی می داریم و برای عزیزانش آرامش بی پایان آرزومندیم و تا این خانه، بهشتی است در غم او سوگواریم.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار: 7700 س.ع


 


١١:٤٦ - شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٣٦٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٣