صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پرداختن به معضلات اجتماعی در رمان جدید ناصر پروانی

ناصر پروانی در رمان عاشقانه جدیدش به برخی معضلات اجتماعی و بحث‌های روانشناسی می‌پردازد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ناصر پروانی شاعر و نویسنده درباره رمان در دست نگارشش گفت: این روزها رمان عاشقانه‌ای در دست نگارش دارم. سعی کردم در آن، دو تا سه معضل اجتماعی و بحث‌های روانشناسی را مطرح کنم. این اثر نسبت به رمان‌های دیگر حجم بیشتری دارد. تعداد صفحه‌های آن به ۲۰۰ تا ۲۵۰ صفحه و تا ۱۵ روز دیگر نگارشش به پایان می‌رسد. سه ناشر برای انتشار آن به من پیشنهاد دادند، اما هنوز ناشری را انتخاب نکرده ام.
 
 
وی افزود: در نگارش رمان جدیدم سعی کردم به جزئیات بیشتر توجه کنم. زمان در آن به کندی پیش می‌رود و یک معضل خانوادگی را در آن بررسی می‌کنم. این کتاب پایان متفاوت تری نسبت به سایر رمان هایم دارد و در واقع می‌توان گفت پایان مثبت یا منفی ندارد. احتمالا نام یکی از شخصیت‌ها را برای عنوان این اثرم انتخاب کنم.
 
 
این نویسنده بیان کرد: اتفاقات 10 ساله در رمان با سرعت زیادی پیش می‌رود. ممکن است یک رویداد ۲۰ دقیقه‌ای را در ۵۰ صفحه نوشته باشم. مخاطبان رمانم جوانان هستند و مانند «تابوت دخترانه» یک معضل اجتماعی را بیان می‌کنم. وجه تمایز آن با سایر رمان هایم در نوع استفاده از شعر است. شعر‌های خودم را از زبان شخصیت‌ها بیان می‌کنم آن هم در زمانی که شخصیت‌های اثرم بلند بلند با خودشان صحبت می‌کنند.
 
 
این شاعر اظهار کرد: نثر رمان جدیدم مانند رمان‌های قبلی ام زبان محاوره دارد؛ چون بازخورد آن برایم بیشتر و ملموس‌تر بود. راوی اثرم اول شخص است به گونه‌ای نوشتم که می‌توان آن را در قالب فیلم نامه بازنویسی کرد. حتی لحظه کنار زدن ملحفه و خوردن پای شخصیت داستان را به تخت به تصویر کشیدم. از سوی دیگر آن را به گونه‌ای نوشتم که مخاطب بتواند با شخصیت‌های داستان همذات پنداری کند و بدین گونه با اتفاقات رمان و شخصیت هایش همراه شود.
 
 
انتهای پیام/
کد خبرنگار: 7702 ی.ق
 


١٦:٢٠ - شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٣٩٠