صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب براکت های ارتودنسی منتشر شد


کتاب براکت های ارتودنسی با رویکرد بررسی اهمیت و جایگاه براکت های ارتودنسی و نقش آن در حرکت دقیق دندانها منتشر شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmu، کتاب عنوان شده ترجمه و تالیف دکتر کاظم دالایی عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی شهیدبهشتی و همکاران است و توسط انتشارات رویان پژوه منتشر شد.

 

این مجموعه توسط دکتر کاظم دالایی استادیار گروه ارتودانتیکس دانشکده دندانپزشکی با همکاری دستیاران تخصصی گروه ارتودانتیکس این دانشکده ترجمه شده و با گردآوری مطالب کتابهای مرجع و مطالعات دیگر به تالیف در آمده است.

 

به گفته مولف در مقدمه این کتاب؛  اهمیت و جایگاه براکت های ارتودنسی و نقش آن در حرکت دقیق دندانها، امری روشن در علم ارتودنسی است .

 

دکتر دالایی خاطرنشان کرد: تطور و تکاملی که براکت های ارتودنسی در شکل و اندازه و به طور کلی فلسفه درمان پیدا کردند و  همچنین نیاز دستیاران تخصصی گروه ارتودنسی به درک مفاهیم ارتودنسی ثابت و بر ساختن چارچوب ذهنی آنها با توجه به اثرات بیومکانیک براکتها در حرکت دندانها سبب شد به ترجمه کتاب ارزشمند دکتر هریس خان بپردازم و مطالبی را نیز به شکل گردآوری از کتاب های مرجع و مطالعات دیگر بر آن بیافزایم.

 

وی افزود: بنابراین با همکاری دستیاران بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی این کتاب به زیور طبع آراسته شد تا مورد استفاده دستیاران تخصصی و علاقمندان قرار گیرد .

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٣:١٠ - دوشنبه ١٧ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٥٢٥١    /    تعداد نمایش : ١٤٥