صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب "اصول مهندسی پروتئینها" منتشر شد

کتاب "اصول مهندسی پروتئینها" توسط دکتر مژگان بنده پور و دکتر بهرام کاظمی اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تالیف شده است.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،  این کتاب حاصل تجربیات و مباحث آموزشی تدریس شده توسط دکتر مژگان بنده پور و دکتر بهرام کاظمی اعضای هیئت علمی گروه زیست فناوری پزشکی دانشگاه به دانشجویان دکترای زیست فناوری پزشکی است.

 

این کتاب که به آموزش اصول ساختار پروتیین، روشهای مهندسی آن و تکنیکهای بررسی پروتیینها اختصاص دارد با همکاری سپیده غنی و یلدا خزائی پول دانشجویان دوره دکترای زیست فناوری پزشکی تنظیم شده است.

 

به گفته مولفان در این مجلد طراحی یک محصول نوترکیب با تولید انواع داروها، واکسنها و محصولات صنعتی مرتبط است و  نیازبههمکاری متخصصان  ژنتیک،بیوشیمی، بیوتکنولوژی و علوم پزشکی دارد.

 

هر تغییر کوچکی در سطح ژنوم حتما به طریقی در سطح پروتئین بروز می کند. بنابراین ضمن شناخت دقیق ساختار پروتئین می توان با بهینه سازی آن و تغییر هدفمند در سطح DNAگام موثری در راستای زندگی بهتر همه موجودات برداشت.

 

کتاب حاضر مشتمل بر 174 صفحه و هشت فصل است که با حمایت مرکز تحقیقات بیولوژی سلولی و مولکولی و دانشکده فناوریهای نوین پزشکی، توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به چاپ رسیده است و مطالعه آن را به دانشجویان و محققان توصیه می کنیم.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٠:٢٨ - شنبه ١٩ تير ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦١٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٢