صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب «توده های گردن؛ ارزیابی، تشخیص و درمان» منتشر شد

کتاب «توده های گردن؛ ارزیابی، تشخیص و درمان» توسط دکتر حامد مرتضوی، استاد گروه بیماری های دهان، فک وصورت، دکتر بهراد رهبانی نوبر دندانپزشک، دکتر شروین شفیعی و دکتر حمیدرضا مسلمی دستیار تخصصی جراحی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تالیف و منتشر شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کتاب توده های گردن ( ارزیابی تشخیص و درمان) توسط دکتر حامد مرتضوی استاد گروه بیماری های دهان، فک وصورت، دکتر بهراد رهبانی نوبر دندانپزشک، دکتر شروین شفیعی و دکتر حمیدرضا مسلمی دستیار تخصصی جراحی دهان، فک و صورت دانشگاه تالیف و گرداوری شده و توسط اتشارات رویان پژوه به چاپ رسیده است.
 
 
 
دراین کتاب که علاوه بر دندانپرشکان و دانشجویان دندانپزشکی، سایر همکاران شاخه علوم پزشکی از جمله پزشکان و متخصصین رشته های مختلف به ویژه متخصصین گوش،حلق و بینی نیز می توانند از محتوای آن بهره مند شوند، به انواع بیماری هایی که در قالب توده ای در گردن تظاهر پیدا می کنند، اشاره شده و با رویکردی کاربردی و کلینیکی اطلاعات مربوط به این ضایعات معرفی و دسته بندی شده است.
 
 
این مجموعه، شامل فصولی ازجمله آناتومی گردن، معاینه بالینی گردن، انواع روشهای تصویربرداری گردن، تقسیم بندی کلینیکی توده های گردن و در نهایت نحوه مدیریت و درمان آن است. 
 
 
شاید بتوان گفت این کتاب اولین نمونه ای است که به طور مستقل به بررسی این سرفصل (توده های گردن) می پردازد و نویسندگان امیدوارند که این مجموعه مورد توجه خوانندگان قرارگیرد و استفاده عملی و کاربردی از آن صورت پذیرد.
 
 
انتهای پیام/
کد خبرنگار: 7702 ی.ق


١٤:١١ - شنبه ١ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٩٣٠٩    /    تعداد نمایش : ٣١٠