صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب بارداری و زایمان منتشر شد

مجموعه چهار جلدی بارداری و زایمان به تالیف و سرویراستاری دکتر معصومه سیمبر  و همکاران منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این کتاب توسط دکتر سیمبر استاد دانشکده پرستاری و مامایی  و رییس مرکز تحقیقات مامایی و بهداشت باروری دانشگاه به همراه 50 تن از اساتید گروه مامایی و بهداشت باروری از 40 دانشگاه کشور تالیف شد و انتشار یافت.

 

به گفته مولف این مجموعه در راستای اجرای سیاست های وزارت بهداشت، ارتقای کیفیت خدمات مامایی و بهداشت باروری و جنسی، حصول اهداف آموزش مامایی(ترویج سلامت باروری زنان ، سلامت مادر و جنین نوزاد) نگاشته شده است.

 

همچنین در تالیف کتاب مذکور از معتبرترین منابع اصلی در حوزه زنان و مامایی، تازه‌ترین مقالات و منابع و دستورالعمل های کشوری بهره گرفته شده است.

 

این مجموعه براساس مراقبت ها و مشاوره های مامایی خانواده محور و بر اساس مدل های مراقبتی مسمتر مامایی تالیف شده، موضوعی که در منابع موجود کمتر مورد توجه قرار گرفته است. از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب مرجع، پیروی از اصول نگارش منابع درسی رشته های علوم پزشکی است، به این معنا که با ارایه اهداف آموزشی، ارایه نکات بالینی، تحلیل بالینی، نکات کلیدی و واژه نامه مامایی سعی در درک بهتر مطالب دارد.

 

جلد اول این مجموعه چهار جلدی به کلیات مامایی، مشاوره و مراقبت در بارداری اختصاص دارد.  جلد دوم درخصوص لیبر، زایمان و پس از زایمان، مراقبت و اداره آنها، جلد سوم بارداری و زایمان غیرطیبعی و جلد چهارم درخصوص بیماری های داخلی و جراحی در بارداری و زایمان است.

 

این کتاب جامع با چشم انداز مرجعیت در علم مامایی در سطح کشور و کشورهای فارسی زبان خاورمیانه و با رسالت ارتقای سلامت زنان و نوزادان در منطقه از طریق ارتقای سطح دانش، توان تحلیل و عملکرد فارغ التحصیلان رشته های مامایی، زنان و سایر رشته های که به ارایه خدمات مامایی و سلامت باروری می پردازند، نگاشته شده و برای اداره یک بارداری سالم می تواند مورد استفاده دانشجویان، ماماها  و علاقمندان قرار گیرد.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٤:٠٦ - دوشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠١    /    عدد : ١١٥٣٣٤    /    تعداد نمایش : ٤٥٩