صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب اصول و روش های تولید آنتی سرم های پلی کلونال آزمایشگاهی و تجاری در حیوانات منتشر شد

کتاب " اصول و روش های تولید آنتی سرم های پلی کلونال آزمایشگاهی و تجاری در حیوانات" به انضمام منشور اخلاقی کار با حیوانات در آموزش و پرورش توسط دکتر پرویز پاکزاد و همکاران تالیف شده است.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این کتاب توسط دکتر پاکزاد با همکاری دکتر نریمان مصفا و دکتر داور امانی اساتید گروه ایمونولوژی دانشگاه به نگارش درآمده و به چاپ رسیده است.

 

به گفته مولف تولید آنتی سرم در حیوانات آزمایشگاهی برای بسیاری از طرح های تحقیقاتی یک امر ضروری محسوب می شود و دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی علوم زیستی و علوم پایه پزشکی باید آموزش کافی برای تولید آنتی سرم با تیتر و قدرت اتصال بالا در حیوانات آزمایشگاهی را در دوران تحصیل خویش فرا گیرند تا آن را در تحقیقات و پژوهشهای خود مورد استفاده قرار دهند.

 

بنابراین با توجه به نقش حیوانات در دانش بشری از علوم زیستی و بیماری ها، منشور اخلاقی کار با حیوانات در آموزش و پژوهش نیز ضمیمه کتاب عنوان شده است.

 

دانشجویان با به کارگیری مطالب کتاب مذکور می توانند در تولید آنتی سرم های اختصاصی با کاربرد آزمایشگاهی مهارت یافته و آن را به نسل های بعد انتقال دهند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7700 س.ع


٠٩:٠٩ - شنبه ٧ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٠٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٥