صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مشارکت اساتید دانشکده داروسازی در چاپ کتاب توسط انتشارات Elsevier

کتاب"رویکردهای نوظهور نانومواد و دارورسانی مبتنی بر نانو برای مبارزه با مقاومت ضدمیکروبی" با  مشارکت اساتید دانشکده داروسازی توسط انتشار Elsevierمنتشر شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از دانشکده داروسازی، کتاب  "Emerging Nanomaterials and Nano-based Drug Delivery Approaches to Combat Antimicrobial Resistance"با مشارکت 13 تن از اعضای هیئت علمی دانشکده  داروسازی تالیف و به سر ویراستاری دکتر حامد برآبادی به چاپ رسید.

 

کتاب حاضر دارای 788 صفحه و مشتمل بر 20 فصل است که 10 فصل آن توسط 13 نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تالیف شده است.

 

براساس این گزارش دکتر نیما نادری، دکتر آرش محبوبی، دکتر حمیدرضا مقیمی، دکتر عطیه هاشمی، دکتر الهام محیط، دکتر آزاده حائری، دکتر فاطمه قربانی، دکتر مریم تبرزد، دکتر مریم مرتضوی، دکتر الهام رضایی، دکتر مونا مصیب نیا، دکتر مهسا اعظمی موحد و دکتر حامد برآبادی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در تالیف 10 فصل کتاب مذکور مشارکت داشتند.

 

10 فصل دیگر کتاب نیز با مشارکت محققان و صاحبنظران برجسته از کشورهای هلند، انگلیس، فنلاند، آمریکا، رومانی، مالزی، ترکیه، هند، اتیوپی، مکزیک و برزیل تألیف شده و تمام فصول کتاب در پایگاه استنادی Scopusنمایه خواهد شد.

 

این کتاب یک منبع مرجع مهم برای کسانی است که به دنبال درک نقش نانوتکنولوژی در مبارزه با بیماری و عفونت هستند. کتاب حاضر بر روندهای اخیر و در حال ظهور پیرامون نانومواد و رویکردهای دارورسانی مبتنی بر نانومواد برای مبارزه با مقاومت میکروبی تمرکز دارد.

 

در فصول 20 گانه کتاب مذکور درخصوص چگونگی غلبه بر رویکردهای سنتی موجود برای مبارزه با مقاومت میکروبی، استفاده از مکانیسم‌های چندگانه دارورسانی برای هدف قرار دادن میکروب‌های مقاوم و چگونگی استفاده از نانومواد به عنوان حامل دارو بحث و بررسی صورت گرفته است.

برای مشاهده صفحات اولیه کتاب اینجا کلیک کنید. 

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


٠٩:٣٧ - سه شنبه ٢٨ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٨٨٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٠