صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

توصیه هایی به ذبح کنندگان دام برای پيشگيري از ابتلا به تب کریمه کنگو

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ذبح کنندگان دام و کارگران شاغل در کشتارگاه‌ها و قصابی‌ها توصیه کرد هنگام کار از وسایل حفاظت شخصی مانند دستکش، چکمه، عینک، ماسک، روپوش یا پیش‌بند پلاستیکی استفاده کنند.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از معاونت امور بهداشتی، دکتر محمدرضا سهرابی با اشاره به بروز مواردی از بیماری تب کریمه کنگو در روزهای اخیر در کشور گفت: خوشبختانه در سال جاری تاکنون موردی از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در جمعیت تحت پوشش دانشگاه گزارش نشده است. 

 

 ذبح دام در معابر عمومی و منازل خطر ابتلای بیماری را به دنبال دارد

دکتر سهرابی به افرادی مانند ذبح کنندگان دام، کارگران شاغل در کشتارگاه‌ها و قصابی‌ها توصیه کرد حتما هنگام کار از وسایل حفاظت شخصی مانند دستکش، چکمه، عینک، ماسک، روپوش یا پیش‌بند پلاستیکی استفاده کنند واز گذاشتن چاقوی قصابی داخل دهان خودداری کنند.

 

وی به این افراد تاکید کرد درصورت وچود زخم یا جراحت بر روی دستها یا انگشتان خود از تماس با ترشحات یا لاشه دام خودداری کنند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه در ادامه گفت: مردم غالبا از محل‌های غیرمجاز دام زنده خریداری کرده و به صورت سنتی ذبح می‌کنند که این کار خطراتی را به همراه دارد.

 

وی افزود: خون و ترشحات دام تا چند روز می‌تواند باعث انتقال بیماری شود به همین دلیل ذبح گوسفند در معابر، پارکینگ و حیاط منزل یک رفتار غیربهداشتی است که ممکن است باعث انتشار بیماری شود.

 

دکتر سهرابی به خانواده ها توصیه کرد گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مورد تایید تهیه کنند زیرا در کشتارگاه‌های صنعتی علاوه بر نگهداری گوشت در شرایط استاندارد، از ذبح دام قاچاق و آلوده به ویروس جلوگیری می شود و محیط کشتارگاه برای مبارزه با کنه و سایر آلودگی‌ها  به طور  مرتب سمپاشی و ضدعفونی می‌شود.

 

در طبیعت گردی‌ها و مسافرت ‌ها مراقب کودکان باشید

معاون بهداشتی دانشگاه یکی دیگر از راه‌های انتقال بیماری را گزش کنه عنوان کرد و گفت: ویروس این بیماری در دام‌هایی نظیر گاو، گوسفند و بز تظاهرات خاصی ندارد و در نتیجه از ظاهر دام نمی توان به وجود بیماری در حیوان پی برد.

 

به گفته وی  کنه‌ها از خون دام مبتلا به ویروس تغذیه و خونخواری می‌کنند و آلوده می‌شوند. گزش انسان توسط کنه آلوده نیز باعث ورود عامل بیماری به  خون و ابتلا به این بیماری می‌شود. له کردن کنه روی پوست بدن نیز می‌تواند باعث ابتلا شود.

 

دکتر سهرابی توصیه کرد با توجه به اینکه در فصول گرم سال مسافرت و طبیعت گردی هم زیاد می‌شود باید مراقب کودکان بود و نکات ایمنی را در برخورد با حیوانات، دام‌ها و حشرات به آن‌ها آموزش داد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه  در خاتمه سخنان خود تاکید کرد: برنامه مراقبت بیماری تب کریمه کنگو در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به صورت مستمر در حال اجرا است و کارکنان بهداشتی و درمانی با شناسایی موارد مشکوک بیماری اقدامات لازم را انجام می‌هند، بنابراین جای نگرانی برای شهروندان  نیست، اما اطلاعات کافی و رعایت نکات گفته شده نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به بیماری و انتشار ویروس دارد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٧:٠٠ - چهارشنبه ١٨ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٤٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٠٧