چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩ - 
1 2
 
صفحه اصلي > کمیته فرهنگی 
 
 

بسم رب الشهدا و الصدیقین

امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) :
ما فرهنگ را بستر اصلی زندگی انسان می دانیم ؛ نه فقط بستر اصلی درس خواندن و علم آموختن . فرهنگ هر کشور ، بستر اصلی حرکت عمومی آن کشور است . حرکت سیاسی و علمی اش هم در بستر فرهنگی است . فرهنگ یعنی خلقیات و ذاتیات بومی یک جامعه و یک ملت ؛ تفکراتش ، ایمانش ، آرمانهایش ، اینها تشکیل دهنده مبانی فرهنگ یک کشور است . اینها است که یک ملت را یا شجاع و غیور و جسور و مستقل می کند یا سرافکنده و ذلیل و فرودست و خاک نشین و فقیر می کند.

یکی از ارکان هر جامعه و کشوری از جمله ارکان هر جامعه و کشور در کنار سایر ارکان آن نظیر فلسفه ، علوم پایه ، تکنولوژی و صنعت آن ، فرهنگ آن کشور است . از زمانی که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام عزیزمان پیروز شد تا به حال شاهد آن بوده ایم که دشمن و جبهه استکبار جهانی از هیچ کوششی جهت شکست دادن این نظام و انقلاب ، انقلابی که پرچم توحید و معنویت را در این دنیای سراسر مادی بلند کرده و داعیه دار دفاع از مستضعفین عالم است ، فرو گذار نکرده است .
از جنگ سخت گرفته که طی آن 8 سال دفاع مقدس را به ملت عزیز ایران تحمیل کرد تا جنگ نرم که امروز نقطه اوج تهاجم فرهنگی دشمن به نظام اسلامی است .
در این شرایط وظیفه ما این است که با چشمی باز به اتفاقات پیرامون خود بنگریم و با بصیرت کامل ، ضمن خنثی نمودن تهاجم نرم دشمن ، موجبات شکست و نابودی جبهه باطل را فراهم نماییم .
امید است که با استعانت از خداوند متعال و توجهات خاصه ولی عصر (عج ) بتوانیم گامی را در راستای رسیدن به اهداف این مجموعه برداریم .
اهداف :
1- استقرار ایمان به خدا و تقوای الهی
2- ارائه گفتمان اسلام و انقلاب
3- صیانت از جهت گیری های انقلاب و حفظ و ترویج ارزش ها
4- بصیرت بخشی و مبارزه با نفاق
5- استکبار ستیزی و حفظ استقلال کشور
6- افزایش اعتماد به نفس ملی و این که ما می توانیم
7- مبارزه با فساد در همه شئون اجتماعی ، اخلاقی ، اقتصادی و ...
8- ترویج و گسترش فرهنگ جهاد و شهادت
9- مطالبه عدالت در همه شئون آن
10- گسترش روحیه جهادی و شور انقلابی

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - میدان شهید شهریاری بلوار دانشجو - خیابان شهید اعــرابی ستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - ساختمان شماره 2 طبقه 1
  تلفکس : 02122439827                   پست الکترونیک: basijmed@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.