صفحه اصلي > اخبار 
 


>دیدار با پدر جراحی نوین قلب ایران/ دکتر پیوندی: وجود دکتر دانشور برای دانشگاه قوت قلب است

دیدار با پدر جراحی نوین قلب ایران/ دکتر پیوندی: وجود دکتر دانشور برای دانشگاه قوت قلب است

همزمان با ولادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) و روز مرد، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همراه دکتر فرخ سعیدی از اساتید پیشکسوت دانشگاه با دکتر دانشور از مفاخر پزشکی ایران و دانشگاه دیدار کردند.

دکتر پیوندی در این دیدار حضور و وجود مفاخر ارزشمندی همچون دکتر دانشور را مایه قوت قلب و الگو گیری مناسب برای تداوم مسیر خدمت به مردم دانست.

وی همچنین ضمن دیدار با خانواده دکتر دانشور در جریان وضعیت جسمی و روند درمانی دکتر دانشور قرار گرفت.

دکتر فرخ سعیدی از پیشکسوتان و استاد جراحی قلب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این دیدار ضمن بیان خاطراتی به نقش سازنده و خدمات بی نظیر دکتر دانشور در جراحی قلب ایران اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین جراحی باز قلب در دهه 40 با تلاش ها و پیگیری های دکتر دانشور انجام شد و در حالی با موفقیت به پایان رسید که دکتر دانشور در زمینه دستیار و کمک های علمی در شرایط سختی قرار داشت.

دکتر عباسقلی دانشور در سال 1304 در شیراز متولد شد و پس از طی دوره های تخصصی جراحی قلب در آمریکا و کانادا به ایران برگشت و نخستین مرکز جراحی قلب را بنا نهاد و خود نیز نخستین عمل جراحی قلب را در آن با موفقیت انجام داد. وی به پدر جراحی نوین قلب در ایران معروف است. دکتر دانشور استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتش و از مفاخر علم پزکشی ایران است.