صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت روز دانشجو برگزار شد/ گردهمایی پرشور 1500 نفری دانشجویان در تالار امام خمینی(ره)

به همت انجمن اسلامی دانشجویان(تأسیس 1348) و با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، مراسم گرامیداشت شانزدهم آذر ماه «روز دانشجو» با حضور دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه، اعضای هیأت رئیسه، استادان و شرکت بیش از 1500 نفر از دانشجویان دوشنبه سیزدهم آذر ماه در مرکز همایش های بین المللی امام خمینی(ره) و به صورت همزمان در تالار ابن سینا (سالن اقماری مراسم) برگزار شد.
در ابتدای این برنامه دکتر آقاجانی ضمن تبریک روز دانشجو، به دانشجویان دانشگاه، بیان داشت: امیدوارم که همگی ما بتوانیم در صحن مقدس دانشگاه، پیروان خوبی برای سه شهید بزرگوار رضوی، قندچی و بزرگ نیا باشیم و ادامه دهنده راه این بزرگواران باشیم. 
رئیس دانشگاه افزود: باید به سلایق گوناگون فرهنگی و سیاسی در محیط دانشگاه توجه ویژه تری شود و همچنین دانشگاه نیز باید زمینه را برای رشد تمامی ظرفیت ها فراهم آورد. 
دکتر آقاجانی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: در برنامه ریزی برای ارتقاء دانشگاه، باید روی مسائل آموزشی متمرکز بود تا دانشجویان در این زمینه رضایت کامل را داشته باشند.
در بخش دیگری از  این برنامه و همزمان با پانل حضور مسئولین، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اذعان داشت: بنده اعتقاد دارم هر روز، روز دانشجویان است و دانشگاه باید برای همه دانشجویان باشد. دکتر کدخدازاده همچنین با اشاره به اهمیت نقش دانشجو در دانشگاه، گفت: امر فرهنگ، امر فرمایشی نیست و حضور تمامی دانشجویان در برنامه ریزی های مهم، بسیار موثر می تواند واقع شود از همین رو ما از این مسئله بسیار استقبال می نماییم.
گفتنی است در بخش دیگری از این مراسم دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه ضمن تأکید به جایگاه والای آموزش در دانشگاه اظهار داشت: این که مسائل آموزشی از دید شما دانشجویان عزیز، مهم است جای بسی خوشحالی دارد. انشاءا... که بتوانیم روز به روز شاهد افتخارات بسیار از سوی شما برای دانشگاه باشیم.
لازم به ذکر است دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در این مراسم افزود: از واحد کمیته تحقیقات دانشجویی تشکر ویژه ای را دارم به این علت که توانست در چهار سال پیاپی، مقام اول کشور را کسب نماید. دکتر زرقی در همین راستا بیان نمود: دانشگاه مدیون پژوهش های بسیار با ارزش شما دانشجویان است.
گفتنی است در این نشست دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه، دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، نریمانی مدیر امور دانشجویی دانشگاه، خیاطیان مدیر تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه، دکتر وفایی مدیر تربیت بدنی دانشگاه و مهندس ابراهیمی مدیر اداره فناوری اطلاعات به برخی از سئوالات دانشجویان در حوزه های صنفی، رفاهی، فرهنگی، ورزشی و آموزشی پاسخ دادند.
همچنین در بخش دیگری از این مراسم نوبری دیپلمات و سفیر سابق ایران در شوروی و دهقانی سفیر سابق ایران در سازمان همکاری های اسلامی و رئیس اسبق مرکز مطالعات خاورمیانه و خلیج فارس با موضوعات: ابزارهای مهم دیپلمات ها در ایران، چگونگی فن دیپلماسی، اساس دیپلماسی امروزه، چگونگی شکل گیری پدیده ای به نام داعش و... به ایراد سخنرانی پرداختند. 
لازم به ذکر است از دیگر برنامه های این مراسم می توان به ایراد سخنانی از  بیرانوند دبیر انجمن اسلامی دانشجویان، تأسیس 1348، نعمتی دبیر شورای صنفی مرکزی خوابگاه ها و دانشکده ها، مردانی نماینده بسیج دانشجویی، پیرانی برگزیده مرحله دانشگاهی و کشوری جشنواره دانشجوی نمونه و خواجه علی برگزیده سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت، اجرای دوبله همزمان انیمیشن، اجرای زنده «رادیو بهشتی سلام»، تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری، برگزیدگان سی و دومین جشنواره دانشگاهی و ملی قرآن و عترت، فعالین فرهنگی، تشکل ها و... اشاره کرد.
همچنین در حاشیه این مراسم دانشجویان فعال فرهنگی در حوزه کانون ها، تشکل ها و جهاد دانشجویی ضمن برپایی غرفه های دانشجویی به معرفی و ارائه دستاوردها، برنامه ها و محصولات فرهنگی خود پرداختند.
گفتنی است در جنب این مراسم غرفه های دانشجویی متعددی برپا شده بود، که با استقبال دانشجویان مواجه گردید.
 


١٢:٥٤ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥١٣٢    /    تعداد نمایش : ١٢١٩