صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیش از 23 میلیون خدمت دانشگاه در سامانه سیب ثبت شد

پس از گذشت 2 سال از راه اندازی سامانه یکپارچه خدمات بهداشتی با عنوان سیب در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، معاونت امور بهداشتی با ارائه گزارشی خدمات ثبت شده در این سامانه را تشریح کرد.
دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه با اشاره به راه اندازی سامانه سیب از اواسط سال 94 اظهار داشت: با استقرار این سامانه کلیه اطلاعات سلامت مربوط به خانوارها، نوع و شرح خدمات بهداشتی ارایه شده در واحدهای حوزه بهداشت به صورت الکترونیک ثبت می شود و درنتیجه دسترسی به اطلاعات سلامت خدمت گیرندگان و ارائه خدمات بهداشتی درمانی با سهولت و دقت بیشتری انجام خواهد شد.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده این سامانه به سرعت در کلیه واحدهای بهداشتی تحت پوشش دانشگاه شامل کلیه مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه های بهداشت استقرار یافت به طوری که ارائه خدمات از یک مراجعه در خرداد سال 95 به 2711574 مراجعه تا پایان سال 95 افزایش یافت.
معاون امور بهداشتی دانشگاه با اشاره به عملکرد 9 ماهه این سامانه در دانشگاه اظهار داشت: خدمات ثبت شده توسط کاربران سامانه سیب حوزه معاونت امور بهداشتی دانشگاه در 9 ماهه اول سال 1396 تعداد 23631785 بوده و این ثبت خدمات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را در زمره دانشگاه‌های برتر کشور در راستای اجرای پرونده سلامت الکترونیک قرار داده است.
وی خاطرنشان کرد: این تعداد از خدمات به 2862478 مراجعه کننده به واحدهای بهداشتی تحت پوشش معاونت امور بهداشتی ارائه شد که در سامانه یکپارچه بهداشت ثبت و به سرورهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ارسال شده است.  این خدمات توسط 3698 نقش شامل پزشک، دندانپزشک، کارشناس بهداشت روان، کارشناس تغذیه، مراقب سلامت و بهورز به خدمت گیرندگان در گروه‌های سنی مختلف ارائه شده است.
به گفته معاون امور بهداشتی دانشگاه؛ دسترسی آسان به سوابق مراجعین در کل کشور، انجام ثبت دقیق و سریع الکترونیک خدمات، تسریع برقراری نظام ارجاع، بررسی و برنامه ریزی برای مشکلات کلان مراجعین حوزه بهداشت کشور، نظارت آسان بر عملکرد همکاران در سطوح مختلف محیطی از جمله مزایای استقرار و راه اندازی سامانه سیب می باشد.
دکتر عرشی در پایان سخنان خود از زحمات گروه‌های ستادی معاونت امور بهداشتی، مراکز و شبکه های بهداشت و درمان تحت پوشش معاونت امور بهداشتی و کلیه پزشکان، مراقبان سلامت، ماما، بهورزان، کارشناسان روان و تغذیه و دندانپزشکان در اجرا و پیشبرد موفقیت آمیز این برنامه قدردانی کرد.
 


١٧:١٤ - سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٧٠٤    /    تعداد نمایش : ٥٥١